Україною розійшлися сотні тисяч фальшивих доларів: Не можна відрізнити від справжніх навіть на детекторі валют

СБУ отримала список організаторів схеми

В Україні група фальшивомонетників поширила по всій країні сотні тисяч фальшивих доларів. Вони пропонували 100-доларові купюри за ціною в 50% номіналу. Банкноти настільки якісні, що їх не вдається розпізнати навіть за допомогою детектора валют (прилади, які використовують в обмінниках).

Угруповання вже затримала Служба безпеки України (СБУ). Його організував житель Києва, який раніше притягувався за такий самий злочин. Затримали фальшивомонетників у момент, коли ті продавали чергову партію "доларів". Передавали дві тисячі в Житомирі.

Силовики провели 11 обшуків за місцем проживання та в офісах угруповання. Вдалося знайти:

  • гроші, отримані злочинним шляхом;
  • вогнепальну зброю і боєприпаси;
  • чорнові записи з "клієнтською базою" організатора схеми.

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї) їм загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Кому може попастися фальшива купюра?

З огляду на те, що зловмисники налагодили цілу мережу збуту, а фальшивки були високої якості, "папірець" замість доларів може попастися будь-якому українцеві. Більше шансів отримати фальшивку в обміннику, де для перевірки валюти використовують тільки детектор валют.

У банках, де є камери спостереження, можуть ідентифікувати клієнта, почати більш ретельну перевірку в разі, якщо є сумніви про достовірність, шанси купити фальшиві долари незначні.

Фальшивомонетникам загрожує до 10 років в'язниці

Касири несуть особисту відповідальність за ті гроші, які вони приймають. "Іноді касиру легше потім ці фальшиві гроші комусь продати, ніж визнати, що в касі є фальшивка, яку він не помітив. Але такі випадки просто надзвичайно рідкісні. Обдурити банк і принести туди фальшивку нерозумно. Фальшивки збувають в обмінниках, у терміналах, але точно не йдуть у банк", – пояснюють у фінустанові.

Українку, яка отримала у спадок будинок із пошкодженим лічильником, змусили доплатити за газ 116 тис. грн: У чому причина

неділя, 23 лютий 2025, 23:10

Балаклійський районний суд Харківської області зобов'язав місцеву жительку заплатити "Харківгазу" 115,8 тис. грн через пошкоджену пломбу на лічильнику. Жінка отримала будинок у спадок, а під час перевірки представники оператора виявили порушення. Про ц...

Оце так! ПриватБанк вимагає в пенсіонерки погасити кредит, узятий шахраями

неділя, 23 лютий 2025, 18:50

Українці, як правило, наважуються оформити кредит, щоби виправити своє фінансове становище. Хоча більшість людей побоюються брати позики в банку чи МФО іноді стається так, що кредит на людину оформлюють без її відома. Така ситуація нещодавно сталася з ...