Зазначається, що переговори між урядом і профспілками тривали кілька днів і тепер угоду передадуть до Єврокомісії. Глава профспілки «Солідарність» Домінік Колож запевнив, що гірники не втратять роботу.
ЗМІ інформує, що влада пішла шляхом Німеччини і вирішила відмовлятися від видобутку вугілля поступово, а у гірників повинна бути гарантована робота в шахтах до виходу на пенсію. «Затверджено попередній графік закриття шахт, припинення роботи почнеться з наступного року. Ми підписали ліквідацію однієї з найважливіших галузей в історії Республіки Польща», – констатував Колож.
Уповноважений уряду з питань трансформації енергетичних компаній та вугільної промисловості Артур Собон зазначив, що угода визначає модель «чесної, справедливої дороги до трансформації польської гірничодобувної промисловості і енергетики».
Наголошується, що переговори профспілок з владою супроводжувалися акціями протесту. Наприклад, в шахтах Польської гірничодобувної групи кілька десятків робочих відмовилися виходити на поверхню після зміни. Польський уряд прийняв рішення відмовитися від вугілля в енергетичному секторі, а також закрити повністю як мінімум чотири шахти, ще 14 заморозити на три роки. Гірники, зі свого боку, підкреслювали, що процес повинен тривати, принаймні, протягом 40 років.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...