Зазначається, що переговори між урядом і профспілками тривали кілька днів і тепер угоду передадуть до Єврокомісії. Глава профспілки «Солідарність» Домінік Колож запевнив, що гірники не втратять роботу.
ЗМІ інформує, що влада пішла шляхом Німеччини і вирішила відмовлятися від видобутку вугілля поступово, а у гірників повинна бути гарантована робота в шахтах до виходу на пенсію. «Затверджено попередній графік закриття шахт, припинення роботи почнеться з наступного року. Ми підписали ліквідацію однієї з найважливіших галузей в історії Республіки Польща», – констатував Колож.
Уповноважений уряду з питань трансформації енергетичних компаній та вугільної промисловості Артур Собон зазначив, що угода визначає модель «чесної, справедливої дороги до трансформації польської гірничодобувної промисловості і енергетики».
Наголошується, що переговори профспілок з владою супроводжувалися акціями протесту. Наприклад, в шахтах Польської гірничодобувної групи кілька десятків робочих відмовилися виходити на поверхню після зміни. Польський уряд прийняв рішення відмовитися від вугілля в енергетичному секторі, а також закрити повністю як мінімум чотири шахти, ще 14 заморозити на три роки. Гірники, зі свого боку, підкреслювали, що процес повинен тривати, принаймні, протягом 40 років.
В рамках майбутньої мирної угоди Росія може дозволити американським компаніям добувати корисні копалини на окупованих територіях України. Про це пише видання WSJ, передають Патріоти України. На переговорах в Ер-Ріяді була обговорена пропозиція припини...
Кількість українських біженців у 2024 році становила 5,2 млн осіб – це на 300 тисяч більше, ніж у попередньому році. Аби повернутися, вони хочуть аби в Україні були вирішені безпекове питання, проблема житла, підвищився рівень життя та можна було знайт...