Українське "завтра": Польща назвала дату закриття всіх своїх вугільних шахт

Переговори між урядом і профспілками шахтарів тривали кілька днів і тепер угоду передадуть до Єврокомісії.

Влада Польщі дійшла угоди з профспілками про трансформацію гірської промисловості і заявила, що остання вугільна шахта в країні повинна буде закритися в 2049 році. Про це повідомляє радіостанція RMF24, передають Патріоти України.

Зазначається, що переговори між урядом і профспілками тривали кілька днів і тепер угоду передадуть до Єврокомісії. Глава профспілки «Солідарність» Домінік Колож запевнив, що гірники не втратять роботу.

ЗМІ інформує, що влада пішла шляхом Німеччини і вирішила відмовлятися від видобутку вугілля поступово, а у гірників повинна бути гарантована робота в шахтах до виходу на пенсію. «Затверджено попередній графік закриття шахт, припинення роботи почнеться з наступного року. Ми підписали ліквідацію однієї з найважливіших галузей в історії Республіки Польща», – констатував Колож.

Уповноважений уряду з питань трансформації енергетичних компаній та вугільної промисловості Артур Собон зазначив, що угода визначає модель «чесної, справедливої дороги до трансформації польської гірничодобувної промисловості і енергетики».

Наголошується, що переговори профспілок з владою супроводжувалися акціями протесту. Наприклад, в шахтах Польської гірничодобувної групи кілька десятків робочих відмовилися виходити на поверхню після зміни. Польський уряд прийняв рішення відмовитися від вугілля в енергетичному секторі, а також закрити повністю як мінімум чотири шахти, ще 14 заморозити на три роки. Гірники, зі свого боку, підкреслювали, що процес повинен тривати, принаймні, протягом 40 років.

Додаткова тисяча до пенсії: Ось хто з українців має право на надбавку

четвер, 11 червень 2026, 12:58

Окремі категорії українських пенсіонерів мають право на щомісячну надбавку до виплат у розмірі близько 1000 гривень, передають Патріоти України з посиланням на пресслужбу Пенсійного фонду України. На таку надбавку мають право матері, які народили п’ят...

Штраф до 40 тис. грн: Через який газовий котел можуть виникнути проблеми

четвер, 11 червень 2026, 12:28

Українські споживачі газу можуть отримати значні донарахування або штрафні санкції за порушення правил користування газовим обладнанням. Одним із найпоширеніших порушень є самовільна заміна газового котла на більш потужний без погодження з оператором г...