У країнах Європейського Союзу почали надсилати біженцям листи з вимогою надати витяги з рахунків в українських банках. Це пов'явязно з масштабними перевірками правомірності отримання виплат, і фахівці зазначають, що це стандартна практика, передають Патріоти України.
Такі вимоги висувають до українців контролюючі органи, їм потрібні витяги за останні три місяці. Як розповів в інтерв'ю "Новини.Live" партнер консалтингової агенції SKS Steuerberatung (Німеччина) Дмитро Сонкін, у контролюючих органів ЄС є підстави вважати, що українські біженці не повністю розкрили інформацію про свої доходи та майно.
У таких випадках соціальні органи країн перебування біженця мають повне право будь - якими можливими способами перевіряти інформацію. Зоакрема, і вимагати надання даних від громадян чи навіть державних органів України, зазначив Сонкін.
Так, звернутися з ЄС можуть, наприклад, до української податкової. Також уточнювати дані можуть у Пенсійному фонді – у разі якщо питання стосується пенсіонера.
"Україна практично з усіма країнами Європейського Союзу підписала угоди про обмін податковими та банківськими даними. Наскільки я знаю, в Україні ці угоди ще не набули активної фази виконання через війну", – зазначив Сонкін.
При цьому він уточнив, що наразі в європейських країнах фактично немає юридичного механізму змусити людину розкрити інформацію, окрім як добровільно. Але якщо підозри про суттєві доходи або наявність заощаджень підтвердяться якимось іншим шляхом, виплати біженцю просто припинять.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...