Українських водіїв міжнародних перевезень зобов’язали отримати спеціальний код: Що варто знати

Українські водії, які виконують міжнародні перевезення, обов’язково повинні отримати сертифікацію за європейським стандартом "Код 95" до серпня наступного року. Ця вимога закладена в оновлену процедуру ліцензування перевізників, що була затверджена влітку 2024 року, передають Патріоти України.

Про це повідомляє 24 канал.

За даними Міністерства розвитку громад і територій, на сьогодні вже 13 тисяч українських водіїв пройшли сертифікацію та отримали відповідні документи. В електронному Реєстрі, що містить 140 сторінок по 100 прізвищ на кожній, відображені ті, хто підтвердив свою кваліфікацію.

Процес сертифікації триває, і Реєстр регулярно поповнюється. Для цього в Україні кількість сертифікованих навчальних центрів зросла до 21, до вже наявних 17 центрів додалося ще чотири нових. Загалом ці центри мають 24 навчально-тренажерні класи.

Після завершення навчання та успішної здачі тестів водії отримують кваліфікаційну карту водія. Це офіційне підтвердження їх кваліфікації для виконання вантажних перевезень транспортними засобами масою понад 3,5 тонни, що охоплює категорії "C", "D" та "E". Кваліфікаційна карта водія видається у формі пластикової картки, дійсної протягом п'яти років.

Курс підготовки для досвідчених водіїв триває один тиждень, а для тих, хто отримав посвідчення водія після 2021 року, навчання триває від чотирьох до восьми тижнів. Основна частина навчального процесу відбувається онлайн.

Пощастить не всім: Експерт пояснив, хто зможе з липня отримувати виплати у 4500 грн щомісяця

середа, 14 травень 2025, 18:43

Всупереч сповільненню інфляції ціни в Україні продовжують зростати, тому уряд вирішив надавати громадянам з низьким рівнем доходу базову соціальну допомогу. Це передбачено Порядком реалізації експериментального проєкту щодо надання базової соціальної д...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...