Українці 2024-го мають сплатити податок за свою нерухомість, якщо її площа перевищує норму. При цьому плата за кожен зайвий квадрат збільшиться з 97,5 до 100,5 грн. Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA, передають Патріоти України.
Українці мають платити податок тільки у тому випадку, якщо вони володіють нерухомістю, площа якої вище норми. Ця норма визначена Податковим кодексом і становить 60 квадратів для квартири та 120 квадратів для будинку. Якщо у вас є і квартира, і будинок, то загальна "норма" становитиме 180 квадратів. Проте якщо у вас є дві квартири, норма все одно буде 60 квадратів (тобто якщо є дві квартири по 50 квадратів, це на 40 квадратів більше норми).
Рахується загальна площа житла, а не житлова. Є ще один нюанс. Якщо квартира розділена між кількома власниками (наприклад, членами родини), то норма для кожного застосовується окремо. Наприклад, якщо площа квартири становить 100 квадратів, проте вона в рівних частинах належить дружині та чоловіку, податок платити не треба (за норми в 60 квадратів на власника кожному належить усього по 50 квадратів).
Розмір податку прив'язаний до мінімальної зарплати і платиться за минулий рік. Враховувати треба ту мінімалку, яка була станом на 1 січня. Кожен квадрат зайвої площі "коштує" до 1,5% мінімалки. Тобто якщо у вас квартира площею 80 квадратів, за "зайві" 20 треба платити:
Тобто наступного року податок за квартиру площею 80 квадратів зросте приблизно на 60 грн. А ще через рік – на 120 грн. Квитанція з повідомленням про оплату має надійти до 1 липня, а заплатити треба до 31 серпня. Проте через проблеми з реєстрами може бути ситуація, коли ви маєте заплатити податок, а квитанція вам не надійшла. Через це наступного року можуть надіслати квитанцію одразу за два роки.
Остаточні цифри держборгу України будуть розраховані вже після війни, що кредитори прекрасно розуміють. Про це NV Бізнес заявив виконавчий директор МВФ і екс-глава Банку Литви Вітас Васіляускас, передають Патріоти України. «Ситуація в Україні дійсно вр...
В Україні зафіксовано різке зменшення кількості фізичних осіб-підприємців (ФОПів), що може свідчити про серйозні проблеми в малому бізнесі та економіці загалом. За останні місяці тисячі підприємців припинили діяльність, і ця тенденція набирає обертів, ...