Українці 2024-го мають сплатити податок за свою нерухомість, якщо її площа перевищує норму. При цьому плата за кожен зайвий квадрат збільшиться з 97,5 до 100,5 грн. Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA, передають Патріоти України.
Українці мають платити податок тільки у тому випадку, якщо вони володіють нерухомістю, площа якої вище норми. Ця норма визначена Податковим кодексом і становить 60 квадратів для квартири та 120 квадратів для будинку. Якщо у вас є і квартира, і будинок, то загальна "норма" становитиме 180 квадратів. Проте якщо у вас є дві квартири, норма все одно буде 60 квадратів (тобто якщо є дві квартири по 50 квадратів, це на 40 квадратів більше норми).
Рахується загальна площа житла, а не житлова. Є ще один нюанс. Якщо квартира розділена між кількома власниками (наприклад, членами родини), то норма для кожного застосовується окремо. Наприклад, якщо площа квартири становить 100 квадратів, проте вона в рівних частинах належить дружині та чоловіку, податок платити не треба (за норми в 60 квадратів на власника кожному належить усього по 50 квадратів).
Розмір податку прив'язаний до мінімальної зарплати і платиться за минулий рік. Враховувати треба ту мінімалку, яка була станом на 1 січня. Кожен квадрат зайвої площі "коштує" до 1,5% мінімалки. Тобто якщо у вас квартира площею 80 квадратів, за "зайві" 20 треба платити:
Тобто наступного року податок за квартиру площею 80 квадратів зросте приблизно на 60 грн. А ще через рік – на 120 грн. Квитанція з повідомленням про оплату має надійти до 1 липня, а заплатити треба до 31 серпня. Проте через проблеми з реєстрами може бути ситуація, коли ви маєте заплатити податок, а квитанція вам не надійшла. Через це наступного року можуть надіслати квитанцію одразу за два роки.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...