Українці мали до 1 вересня сплатити податки за квартири та будинки, якщо площа їхньої нерухомості більша за "норму". Ті, хто отримав квитанції та не сплатив податок, зобов'язані заплатити штраф, передають Патріоти України.
Як йдеться у роз'ясненні Державної податкової служби, розмір штрафу залежить від того, як затримати платіж. Так:
"Самостійне нарахування та сплата штрафних санкцій за затримку строків сплати грошових зобов'язань платником податків ПКУ не передбачено", – зазначають у службі. Якщо ви повинні платити штраф, але вам не надійшла квитанція, ви можете не платити. Проте податок можуть нарахувати в період до 1095 днів. Тобто, можливо, вам доведеться заплатити більше наступного року.
Скільки потрібно платити
Податок нараховується лише на "зайву" площу. Місцева влада має право збільшити "норму", але найчастіше це не робить, оскільки зібрані кошти надходять до бюджету. "Норма" складає:
Розмір податку становить до 1,5% від мінімальної зарплати за минулий рік. Минулого року мінімалка була у розмірі 6700 грн (і не змінилася досі). Таким чином, максимальна сума податку для зайвої площі становить 100,5 грн за квадратний метр.
Як йдеться у роз'ясненні ДПС, не потрібно сплачувати податок за нерухомість, яка перебуває в окупації чи зоні бойових дій. Отримавши повідомлення про нарахування податку нерухомість, громадянин зобов'язаний заплатити його протягом двох місяців.
Згідно з оновленими даними ІА «АПК-Інформ», переробка соєвих бобів у грудні в Україні зросла до місячного максимуму, склавши трохи більше 250 тис. тонн, що майже на рівні показника листопада. Зазначимо, протягом листопада-грудня 2024 р. в країні спост...
Найнижчі зарплати в Україні на початку року зафіксовані у Чернівецькій, Тернопільській та Хмельницькій областях, де середній рівень становить 17-18 тисяч гривень. Найменше наразі платять у сферах освіти, культури та адміністративної діяльності, де зарп...