Українці масово виїжджають із Польщі, але не повертаються додому: Що відбувається

Із Польщі за рік виїхали сотні тисяч українців. Більшість із них не повернулася додому, а переїхало до Німеччини. Біженці обирають ту країну, де їм пропонують вищі виплати, передають Патріоти України.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. З серпня минулого року кількість українців, які отримали статут тимчасового захисту у Німеччині, злетіла на 410 тис. осіб. У Румунію переїхали 70 тис. осіб, а Італії – 40 тис. Йдеться не про тих українців, які виїхали за кордон за минулий рік. Це біженці, які мігрують усередині ЄС. Наприклад, із Польщі виїхало 350 тис. осіб, із Чехії – майже 50 тис. осіб.

Фактично відбувається масова міграція українських біженців із Польщі до Німеччини. Українці дізнаються про привабливіші умови життя в Німеччині від своїх близьких та знайомих. Саме за рекомендаціями переїхало 43% біженців, йдеться у даних дослідження платформи EWL та Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету.

Що цікаво, українців насамперед цікавлять соціальні виплати, а не зарплати. Так, 42% українців переїхали до Німеччини через вищі виплати і лише 27% через вищі зарплати. 99% українських біженців проходять курс інтеграції – діти навчаються у місцевих школах, дорослі ходять на безкоштовні курси німецького навчання. Роботу знайшли лише 31% біженців.

У середньому біженці у Німеччині після оплати всіх місячних витрат залишаються з 494 євро. Ці гроші можуть відкладати. А майже кожен восьмий (13%) щомісяця може відкладати понад 1 тис. євро. Наприклад, сім'я біженців, яка складається з метрі, двох дітей віком від 5 до 18 років, та дорослої жінки (бабусі) щомісяця може отримувати виплату у розмірі 1700 євро.

Міхаліна Селевич, директорка з міжнародного розвитку EWL Group, зазначає: такими темпами, якщо війна продовжиться, а міграційні тенденції збережуться, вже наступного року українці будуть найбільшою групою іноземців у Німеччині.

"Якщо війна триватиме, а нинішні міграційні тенденції збережуться на такому ж рівні, то вже у 2024 році громадяни України можуть стати найбільшою групою іноземців у Німеччині, яка характеризується високою професійною активністю", – пояснює Селевич.

Є проблеми: Міністр аграрної політики пояснив, чому в Україні дорогий хліб

четвер, 17 квітень 2025, 17:42

Ціна на хліб в Україні менша, ніж у всіх інших європейських країнах. Однак тут відіграє сильну роль купівельна спроможність країн. Так заявив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль в інтервʼю «Укрінформу», передають Патріоти України....

Ніж у спину від друга? Трамп обвалив доходи Росії від експорту нафти до дворічного мінімуму

четвер, 17 квітень 2025, 10:21

Доходи Росії від експорту нафти впали до найнижчого рівня з середини 2023 року, у той час як сам рівень експорту скорочується вже третій тиждень поспіль, а ціни на нафту знизилися на тлі торгівельної війни між США, передають Патріоти України. Як повідо...