Українці можуть на 50% підняти собі пенсії: Що потрібно зробити

В Україні будь-яка людина, яка довго і наполегливо працює, може зробити більший розмір своєї майбутньої пенсійної виплати. Про це випливає з 29-ї статті закону "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування", передають Патріоти України.

Як кажуть експерти, для того, щоб досягти вищевказаного, українці замість 60 років повинні будуть виходити на пенсію в 65 років і 7 місяців.

Згідно із законодавством, якщо українець самостійно приймає рішення вийти на пенсію пізніше, то його виплату збільшать на певний відсоток.

На ділі це виглядає так:

  • якщо відстрочити пенсію на період до п'яти років - за кожен місяць без пенсії розмір виплати збільшать на 0,5%;
  • якщо відстрочити пенсію на період від п'яти років – за кожен місяць без пенсії розмір виплати збільшать на 0,75%.

Далі - українець, який вийде на пенсію на 5 років і 7 місяців пізніше, зможе отримати надбавку до пенсії в розмірі близько 50%. Наприклад, якщо за формулою українець заробив на пенсію в розмірі 5 тисяч гривень, вирішив продовжити працювати і звернутися за виплатою в 65 років і 7 місяців, то його пенсія збільшиться помітно.

Потрібно зайвий раз нагадати, що, за українськими законами пенсія підраховується так − за формулою середню зарплату за три минулі роки (12 157 грн 70 коп) помножать на співвідношення власної зарплати до середньої, на стаж в роках і додадуть ще один відсоток.

За пів року до Польщі приїхала рекордна кількість українців: Про людей якого віку йдеться і чим вони займаються

неділя, 19 січень 2025, 8:23

Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...

В Україні вимагають заплатити податки навіть за старі квадрати: Скільки доведеться віддати за кожен зайвий квадрат

неділя, 19 січень 2025, 8:06

Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...