З 1 березня відновлено перевірки цін на лікарські засоби в аптечних закладах, і тепер кожен споживач може звернутися до Держпродспоживслужби, якщо виявить завищену вартість. Очікується, що це дасть змогу контролювати цінову політику на ліки та захищати інтереси споживачів, передають Патріоти України.
Про це повідомляє пресслужба відомства. У цьому контексті важливо знати свої права та вміти правильно звертатися до органів контролю, якщо ви стали свідком порушень.
Кожен громадянин має право звернутися до Держпродспоживслужби та її територіальних органів, якщо виявлено випадки продажу лікарських засобів за завищеними цінами. Це може стосуватися як окремих ліків, так і всієї лінійки товарів в аптеці.
Важливо знати, як правильно скласти звернення, щоб воно було розглянуте й допомогло захистити права споживачів. Для того, щоб звернутися до Держпродспоживслужби, необхідно вказати таку інформацію:
Щоб полегшити процес звернення, можна скористатися електронною формою на сайті Держпродспоживслужби або надіслати звернення через електронну пошту чи поштову адресу. У разі звернення через пошту чи електронною поштою важливо правильно заповнити форму звернення (скарги), яка обов’язково повинна бути підписана заявником із зазначенням дати.
Держпродспоживслужба також надає споживачам можливість ознайомитися з переліком лікарських засобів, на які знижено ціни. Це можна зробити на офіційному вебпорталі Міністерства охорони здоров'я (МОЗ).
Такі ініціативи дають змогу споживачам порівнювати ціни та вчасно виявляти порушення. Існують різні способи подати звернення до територіальних органів Держпродспоживслужби:
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...