Українці можуть збільшити розмір своєї розрахункової пенсії без будь-яких додаткових зусиль та фінансових вливань. Для того, щоб розмір розрахункової пенсії був вищим, їм не знадобиться ні заробляти додатковий стаж, ні сплачувати більший розмір єдиного податку.У чомусь хитрість, роз'яснили фахівці Соціальної платформи, передають Патріоти України.
Вплинути на розмір своєї розрахункової пенсії та відповідно на розмір щомісячної виплати, яку вони отримуватимуть, можуть майбутні пенсіонери. Причому це вдасться не всім, а лише тим, хто святкує свій день народження або в останні, або перші пару місяців року.
Тобто, скористатися цим способом зможуть лише ті громадяни, які народилися приблизно з листопада до лютого.
Уся справа – у строках подання заяви про призначення пенсії. Українці можуть подати заяву про призначення пенсії до Пенсійного фонду або за місяць до пенсійного віку (60 років), або протягом трьох місяців із дня свого шістдесятиріччя.
Тобто людина, яка народилася наприкінці лютого, може подавати заяву до ПФУ вже на початку грудня попереднього року. Так само як і людина, яка народилася на початку листопада попереднього року, цілком може подавати заяву у січні наступного року. І ось якраз рік подання заяви відіграє важливу роль.
При розрахунку пенсії українцям використовують показник середньої зарплати по країні за три роки, що передують року подання заяви. Тобто, якщо вам виповниться 60 років у лютому 2024 року, а ви поквапились і подали заяву до ПФУ ще у грудні 2023 року, то при розрахунку вашої пенсії братимуть показник середньої зарплати в Україні за 2020-2022 роки. А якби ви подали заяву вже 2024 року, то середню зарплату для розрахунку пенсії брали би за 2021-2023 роки. У другому випадку ваша пенсія вийде однозначно вищою.
Аналогічні міркування є резонними і для тих, хто народився наприкінці року. Звідси висновок: якщо ваш день народження випадає недалеко від новорічної дати, не поспішайте з поданням заяви до ПФУ, щоб не помилитися з майбутньою пенсією.
Але при цьому слід пам'ятати: якщо ви не впишетесь із заявою у три місяці після 60-річчя, то пенсію вам нарахують не з 60 років, а з дня фактичного звернення до Пенсійного фонду.
Всупереч сповільненню інфляції ціни в Україні продовжують зростати, тому уряд вирішив надавати громадянам з низьким рівнем доходу базову соціальну допомогу. Це передбачено Порядком реалізації експериментального проєкту щодо надання базової соціальної д...
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...