У газопостачальній компанії "Нафтогаз України", клієнтами якої є майже 98% населення країни, розповіли, чому деяким побутовим клієнтам іноді можуть надіслати платіжку із "зайвими кубометрами". Щоб розібратися в цьому питанні, компанія розглянула інформацію клієнтки, яка поскаржилася, що виявила зайві нарахування у квитанції за серпень. Про деталі йдеться в публікації пресслужби "Нафтогазу", передають Патріоти України.
Виявилося, що клієнтка в період з травня по серпень 2023 року не повідомляла про показання лічильника. Усе тому, що вона та її родина тимчасово мешкали в іншому місці. Тож, як пояснили в компанії, без інформації про кількість спожитих кубометрів газу від споживача, обсяги "блакитного палива" рахуватимуться на основі місячного обсягу споживання за аналогічний період минулого року. Тоді й цифри в платіжці відрізнятимуться від фактичних.
"Щоб нараховані обсяги газу збігалися з реальним споживанням, передавайте показання лічильників вчасно — з 28 по 5 число щомісяця. Якщо ви тимчасово не проживаєте в помешканні та не користувалися газом, передавайте щомісяця фактичні незмінні показання", — розповіли в "Нафтогазі".
Зробити це можна онлайн. "Нафтогаз" пропонує одразу п'ять способів, а саме:
Українці, як правило, платять за газ за річним тарифом. Ціни, як свідчать дані Мінфіну, у компаній-постачальників різні.
Найнижчий тариф за газ — у постачальника ТОВ "ЕРУ Людям". Так, один куб компанія продає за 7,7 гривні. А найдорожчі послуги у ТОВ "Рітейл Сервіс" (СвітлоГаз): 9,99 грн/куб. м. Ці компанії працюють у Київській області.
Нагадаємо, раніше Фокус писав, що буде з тарифами на газ, тепло, водопостачання та електроенергію з 1 жовтня. Важливо знати, що в різних регіонах можуть відрізнятися тарифи на певні послуги.
Також в "Укренерго" 26 вересня розповіли, якою буде зима і чи чекати постійних відключень електроенергії. Глава компанії Володимир Кудрицький зазначив, що атаки ЗС РФ по українській енергосистемі триватимуть, але водночас, Україна до цього готова.
За офіційною статистикою базова інфляція в Україні 2024 рокк пришвидшилася до 10,7%, а подорожчання оброблених продовольчих товарів за підсумками минулого року становило 14,7% р/р, значно перевищивши початковий прогноз НБУ на 5%. Цьогоріч регулятор про...
Верховна Рада підтримала ратифікацію за основу та в цілому угоди про надра між Україною та США. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Телеграм у четвер, 8 травня, передають Патріоти України. "Рада підтримала ратифікацію угоди про копалин...