У газопостачальній компанії "Нафтогаз України", клієнтами якої є майже 98% населення країни, розповіли, чому деяким побутовим клієнтам іноді можуть надіслати платіжку із "зайвими кубометрами". Щоб розібратися в цьому питанні, компанія розглянула інформацію клієнтки, яка поскаржилася, що виявила зайві нарахування у квитанції за серпень. Про деталі йдеться в публікації пресслужби "Нафтогазу", передають Патріоти України.
Виявилося, що клієнтка в період з травня по серпень 2023 року не повідомляла про показання лічильника. Усе тому, що вона та її родина тимчасово мешкали в іншому місці. Тож, як пояснили в компанії, без інформації про кількість спожитих кубометрів газу від споживача, обсяги "блакитного палива" рахуватимуться на основі місячного обсягу споживання за аналогічний період минулого року. Тоді й цифри в платіжці відрізнятимуться від фактичних.
"Щоб нараховані обсяги газу збігалися з реальним споживанням, передавайте показання лічильників вчасно — з 28 по 5 число щомісяця. Якщо ви тимчасово не проживаєте в помешканні та не користувалися газом, передавайте щомісяця фактичні незмінні показання", — розповіли в "Нафтогазі".
Зробити це можна онлайн. "Нафтогаз" пропонує одразу п'ять способів, а саме:
Українці, як правило, платять за газ за річним тарифом. Ціни, як свідчать дані Мінфіну, у компаній-постачальників різні.
Найнижчий тариф за газ — у постачальника ТОВ "ЕРУ Людям". Так, один куб компанія продає за 7,7 гривні. А найдорожчі послуги у ТОВ "Рітейл Сервіс" (СвітлоГаз): 9,99 грн/куб. м. Ці компанії працюють у Київській області.
Нагадаємо, раніше Фокус писав, що буде з тарифами на газ, тепло, водопостачання та електроенергію з 1 жовтня. Важливо знати, що в різних регіонах можуть відрізнятися тарифи на певні послуги.
Також в "Укренерго" 26 вересня розповіли, якою буде зима і чи чекати постійних відключень електроенергії. Глава компанії Володимир Кудрицький зазначив, що атаки ЗС РФ по українській енергосистемі триватимуть, але водночас, Україна до цього готова.
Українцям слід перевіряти газові лічильники, щоб гарантувати точний облік спожитого газу, уникнути переплат та вчасно виявити технічні несправності. Повірка здійснюється періодично залежно від типу лічильника, а всі витрати покриває Оператор газорозпод...
В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...