Українці приблизно з весни 2025 року будуть змушені платити за в'їзд у Європейський Союз. ЄС для всіх третіх країн вводить додатковий збір інформації (ETIAS) та плату, яку треба буде вносити раз на три роки. Вартість – 7 євро (близько 305 грн в еквіваленті), передають Патріоти України.
Як повідомляє профільне видання etias-info, ETIAS розшифровується як Європейська система інформації та авторизації подорожей. Система перевірятиме дані про безпеку і стягуватиме плату з мандрівників, які відвідують країни-члени ЄС з діловими, туристичними, медичними або транзитними цілями. Мандрівники, які наразі відвідують ЄС без віз, можуть в'їжджати до країн-членів ЄС та Шенгенської зони безкоштовно і без будь-якої цифрової перевірки безпеки до прибуття в Європу. ETIAS не є візою, і його правильніше називати безвізом.
Якщо не буде затримок у впровадженні, ETIAS має набути чинності в 2025. Після початкового запуску може бути короткий період (3-6 місяців), протягом якого ETIAS не буде обов'язковою для подорожей. Як заявила речниця Європейської комісії Аніта Гіппер: "ми плануємо, що ETIAS буде готова до введення в експлуатацію навесні 2025 року".
Система EES реєструватиме ім'я мандрівника, його біометричні дані, дату й місце в’їзду та виїзду. Усі ці дані зберігатимуться в електронній базі протягом трьох років після кожної поїздки.
Починаючи з 2025 року близько 1,4 млрд осіб із більш ніж 60 безвізових країн повинні мати дозвіл на в'їзд до більшості країн ЄС. У переліку держав, громадяни яких мають отримувати дозвіл, є українці.
"Маючи чинний дозвіл на в'їзд ETIAS, ви можете в'їжджати на територію цих європейських країн так часто, як захочете, для короткострокового перебування – зазвичай до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. Однак це не гарантує в'їзд. Коли ви приїдете, прикордонник попросить показати ваш паспорт та інші документи і підтвердити, що ви відповідаєте умовам в'їзду", – йдеться в документі.
Подання заяви на отримання дозволу на в'їзд ETIAS коштує 7 євро, хоча деякі мандрівники звільняються від цього збору. Найчастіше заявка оброблюється протягом кількох хвилин.
Однак можливо, що обробка заявки займе більше часу. Якщо так, ви отримаєте рішення протягом чотирьох днів. Зверніть увагу, що цей період може бути продовжений на термін до 14 днів, якщо вас попросять надати додаткову інформацію або документацію, або до 30 днів, якщо вас запросять на співбесіду.
Термін дії ETIAS становить три роки. Як перетинати кордон із ЄС:
Рішення про введення нової системи було ухвалене Євросоюзом ще у 2016 році, а у 2018 році Європарламент затвердив законодавство, що встановлювало параметри роботи ETIAS. Спочатку запуск системи планували на 2022 рік, але через різні обставини, включно з пандемією COVID-19, ці дати неодноразово переносилися.
Важливо зазначити, що ETIAS не є візою. Це дозвіл на безвізовий в'їзд, який не гарантує автоматичного доступу до ЄС. Остаточне рішення про в'їзд завжди залишається за прикордонною службою конкретної країни. Система ETIAS передбачає кілька пільг для окремих категорій громадян:
Українці можуть самостійно збільшити свою майбутню пенсію, працюючи офіційно та контролюючи сплату єдиного соціального внеску. Чим більший внесок і довший стаж роботи, тим вищими будуть пенсійні виплати. Про це пише Міністерство соціальної політики. Оф...
Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги. Буде враховуватися сплата військового збору, передають Патріоти України з посиланням на постано...