Українці скаржаться на "зайві" кубометри в платіжках за газ: Названо головну помилку

Українці часто скаржаться, що у платіжках за газ їм дописують "зайві" кубометри палива. Найчастіше це пов'язано саме з помилкою споживачів невчасною подачею показань лічильника. Про це повідомили фахівці "ГазПравди". Вони наголошують: серед найпоширеніших проблем споживачів газу - завищені суми у платіжках передають Патріоти України.

"Підписники часто скаржаться, що їм домальовують "зайві" кубометри палива, яких вони насправді не споживали. Це може підтвердити і лічильник газу. Щоправда, його показання люди часто передають із запізненням, не туди чи взагалі не передають. І саме це головна причина некоректних нарахувань у платіжках", – наголошують експерти.

Як передавати показання лічильника газу правильно

Своєчасна передача показань допоможе не переплачувати за газ. Якщо зробити все правильно, платити доведеться виключно за спожиті кубометри, а в майбутньому не виникне тяганини з перерахунком.

Показання лічильників передаються з 1 по 5 число (включно) кожного місяця. Якщо передати дані навіть 6 числа, нарахування може бути некоректним.

При цьому здавати показання потрібно газорозподільній компанії (облгазу), а не постачальнику блакитного палива. "Однак наразі через процес консолідації низки облгазів "Нафтогазом" жителі деяких регіонів мають передавати свідчення безпосередньо через сервіси Газопостачальної компанії "Нафтогаз України": в особистому кабінеті my.gas.ua або в чатах Viber, Telegram або SMS-повідомленням на номер 4647", – наголошують фахівці "ГазПравди".

Останнє стосується, зокрема, мешканців Харкова та Харківської області, а також Донеччини та Херсонщини. Наприкінці червня до цього списку також додалися клієнти "Київоблгазу", "Житомиргазу" та "Львівгазу". Усі мають передавати показання лічильників через сервіси "Нафтогазу".

А ось клієнти Кропивницької та Дніпровської філій "Газмереж" вже можуть передавати показання через новий особистий кабінет my.grmu.com.ua. Надалі цей список розширюватиметься.

Економіка нової ніші: Україна стрімко розвиває біометанову енергетику. Голова Біоенергетичної асоціації розповів про особливості та перспективи цієї галузі виробництва

неділя, 30 березень 2025, 12:51

При наявній базі Україна може виробляти десь 21,8 млрд кубів на рік цього чистого біоресурсу, в цій цифрі більше 90% припадає на рослинну сировину. При належному розвитку тваринництва обсяги можуть бути набагато більшими. На початку 2025 року українськ...

Усі стануть ще бідніше: МВФ оцінили негативні наслідки затяжної війни в Україні і назвав найгірший сценарій

неділя, 30 березень 2025, 11:56

Економічні експерти прогнозували падіння ВВП на 2%, якщо війна в Україні продовжиться до 2026 року і стане інтенсивнішою. Це найбільш негативний сценарій.. Про це йдеться в Меморандумі з МВФ, передають Патріоти України. Сценарій моделює, що буде, якщо ...