В Україні під час перевірок газових лічильників виявляють випадки "скручування" показань. Недобросовісні споживачі таким чином намагаються "заощадити" на платіжках, але насправді в результаті змушені платити ще більше - не лише за спожите паливо, передають Патріоти України.
Лише у Рівненській області виявили 58 втручання в роботу приладів обліку споживання газу. Яку відповідальність несуть порушники, розповіли в обленерго.
Так, після виявлення факту втручання фахівці облгазу складають акт про порушення. Споживач має його підписати, але документ буде дійсним навіть у разі відмови (поставити підпис зможе уповноважена особа).
Коли акт складено, лічильник обов'язково відправляється на експертизу. Там мають зафіксувати акт втручання у роботу приладу.
Після винесення експертного висновку, споживач має відшкодувати збитки та сплатити за весь неврахований газ. Розмір компенсації визначає спеціальна комісія.
Але це ще не всі платежі. "Споживач-порушник змушений оплатити вартість послуг перевірки, новий лічильник і відшкодувати завдані збитки, тому витратить набагато більше, ніж незаконно "зекономив", – пояснили в обленерго.
Якщо споживач бачить, що у роботі лічильника відбуваються неполадки, він має звернутися у свій облгаз і повідомити про це. Якщо цього не зробити, при перевірці можуть виникнути проблеми.
Уряд України рекомендує посилити відповідальність для іноземних перевізників за незаконні каботажні перевезення територією країни. Йдеться про збільшення штрафів більш ніж усемеро – до 120 тис. грн, передають Патріоти України. Як повідомили в Міністерс...
Виплати українських пенсіонерів з тимчасово окупованих територій (ТОТ) будуть зберігатися, не в Ощадбанку, а на їхніх рахунках у Пенсійному фонді України (ПФУ). Отримати кошти зможуть лише пенсіонера або їхні спадкоємці. Загалом йдеться про суму в 10 м...