Згідно з даними польського Банку національного господарства (BGK), українські мігранти поповнили державний бюджет Польщі на 15,21 мільярда злотих. Водночас на соціальні виплати в межах програми “800 плюс” для дітей біженців, які втекли від війни, витрачено 2,8 мільярда злотих, підрахували експерти BGK, передають Патріоти України.
Українці становлять близько 5% від усієї робочої сили Польщі. Більшість із них працюють у промисловості, будівництві, транспортному секторі та сфері послуг.
За даними звіту BGK, українські мігранти сприяли зростанню ВВП Польщі на 0,5-2,4% щороку, що підкреслює їхній значний внесок в економіку країни.
Також зазначається, що українці сплачують більше податків і соціальних внесків, ніж отримують допомоги. Незважаючи на те, що багато з них виконують роботу, яка не відповідає їхній кваліфікації, їхня присутність є важливим фактором стабільності польського ринку праці. Це особливо актуально в умовах старіння населення та дефіциту робочої сили.
Експерти BGK дійшли висновку, що українці не мають значного впливу на зростання цін на нерухомість. Основними факторами цього є інфляція та зміни на кредитному ринку.
У перспективі експерти рекомендують Польщі зосередитися на довготривалій інтеграції мігрантів, зокрема забезпеченні їх стабільною роботою, житлом, доступом до освіти та професійного навчання. Очікується, що в майбутньому країна потребуватиме ще більшої кількості мігрантів, ніж зараз, щоб задовольнити попит на робочу силу.
Мінімальна пенсія в Україні має бути 4 тис. грн, середня – в межах 12-13 тис. грн, але останню ми не можемо собі дозволити. Про це в інтерв'ю "Новини.LIVE" 4 липня сказав голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики,...
Попри те що держава не планує найближчим часом підвищувати мінімальну пенсію, українські пенсіонери можуть розраховувати на вікові доплати, передають Патріоти України. Зокрема, у липні тим, хто досягне певного віку, будуть доплачувати до пенсії відпові...