Українці у Польщі сплатили в 5 разів більше податків, ніж отримали соціальних виплат: Наведено цифри

Згідно з даними польського Банку національного господарства (BGK), українські мігранти поповнили державний бюджет Польщі на 15,21 мільярда злотих. Водночас на соціальні виплати в межах програми “800 плюс” для дітей біженців, які втекли від війни, витрачено 2,8 мільярда злотих, підрахували експерти BGK, передають Патріоти України.

Українці становлять близько 5% від усієї робочої сили Польщі. Більшість із них працюють у промисловості, будівництві, транспортному секторі та сфері послуг.

За даними звіту BGK, українські мігранти сприяли зростанню ВВП Польщі на 0,5-2,4% щороку, що підкреслює їхній значний внесок в економіку країни.

Також зазначається, що українці сплачують більше податків і соціальних внесків, ніж отримують допомоги. Незважаючи на те, що багато з них виконують роботу, яка не відповідає їхній кваліфікації, їхня присутність є важливим фактором стабільності польського ринку праці. Це особливо актуально в умовах старіння населення та дефіциту робочої сили.

Експерти BGK дійшли висновку, що українці не мають значного впливу на зростання цін на нерухомість. Основними факторами цього є інфляція та зміни на кредитному ринку.

У перспективі експерти рекомендують Польщі зосередитися на довготривалій інтеграції мігрантів, зокрема забезпеченні їх стабільною роботою, житлом, доступом до освіти та професійного навчання. Очікується, що в майбутньому країна потребуватиме ще більшої кількості мігрантів, ніж зараз, щоб задовольнити попит на робочу силу.

Готівкові поповнення більше не будуть такими, як раніше: На українців чекають нові правила

вівторок, 23 червень 2026, 16:39

В Україні змінюються правила поповнення рахунків готівкою через платіжні термінали. Уже з 26 червня користувачам доведеться проходити додаткову процедуру підтвердження під час кожної операції. передають Патріоти України. Згідно з новими вимогами, перед...

Стагнація недоімперії-бензоколонки дісталися "скважини": Дефіцит пального дістався Сибіру, подробиці

вівторок, 23 червень 2026, 16:02

Проблеми з паливом у РФ набирають обертів. Омська, Саратовська, Іркутська та Новосибірська області оголосили про ліміти на відпуск бензину й дизеля, пояснюючи це зростанням попиту та необхідністю контролювати ситуацію на ринку, передають Патріоти Украї...