Згідно з даними польського Банку національного господарства (BGK), українські мігранти поповнили державний бюджет Польщі на 15,21 мільярда злотих. Водночас на соціальні виплати в межах програми “800 плюс” для дітей біженців, які втекли від війни, витрачено 2,8 мільярда злотих, підрахували експерти BGK, передають Патріоти України.
Українці становлять близько 5% від усієї робочої сили Польщі. Більшість із них працюють у промисловості, будівництві, транспортному секторі та сфері послуг.
За даними звіту BGK, українські мігранти сприяли зростанню ВВП Польщі на 0,5-2,4% щороку, що підкреслює їхній значний внесок в економіку країни.
Також зазначається, що українці сплачують більше податків і соціальних внесків, ніж отримують допомоги. Незважаючи на те, що багато з них виконують роботу, яка не відповідає їхній кваліфікації, їхня присутність є важливим фактором стабільності польського ринку праці. Це особливо актуально в умовах старіння населення та дефіциту робочої сили.
Експерти BGK дійшли висновку, що українці не мають значного впливу на зростання цін на нерухомість. Основними факторами цього є інфляція та зміни на кредитному ринку.
У перспективі експерти рекомендують Польщі зосередитися на довготривалій інтеграції мігрантів, зокрема забезпеченні їх стабільною роботою, житлом, доступом до освіти та професійного навчання. Очікується, що в майбутньому країна потребуватиме ще більшої кількості мігрантів, ніж зараз, щоб задовольнити попит на робочу силу.
Пенсіонерам, які вже не працюють, Пенсійний фонд автоматично перераховує соціальні виплати після досягнення певного віку. Разом з тим частина людей може отримати при оформленні пенсії суттєву одноразову виплату, передають Патріоти України. Одноразова ф...
Британські аналітики вважають, що на відновлення України після руйнівної війни необхідно буде витратити орієнтовно 530 млрд доларів. Про це йдеться у публікації The Times.передають Патріоти України. За оцінками міжнародних організацій, близько 13% житл...