В Україні незабаром питання економії електроенергії знову стане актуальним. Після червневого зростання тарифів над скороченням споживання українці замислюються насамперед для того, щоб зменшити суми у платіжках. Проте вже найближчими місяцями від скорочення обсягів споживання залежатиме стабільна робота енергомережі, передають Патріоти України.
Зменшити витрату електроенергії потрібно щонайменше у пікові години (з 19:00 до 22:00 взимку та з 16:00 до 23:00 влітку). До кінця літа кожен українець має можливість підготуватися до майбутнього опалювального сезону. Генератори, станції, батареї, павербанки, енергоефективні лампи, ліхтарі – все це потрібно приготувати до майбутньої зими. Крім того, також експерти радять встановити двозонні лічильники – з їхньою допомогою перерозподіляти споживання з пікових годин може бути вигідно.
Про те, як удвічі менше платити за струм і завдяки чому можна економити, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.
Скільки дозволить економити двозонний лічильник та як його встановити
Двозонний лічильник вигідно використовувати навіть за порівняно невеликого місячного споживання струму, розповідають OBOZREVATEL у ДТЕК. Чим більше електроенергії ви споживаєте, тим швидше окупиться встановлення нового приладу обліку.
"Незалежно від обсягів споживання електроенергії, встановивши двозонний лічильник, буде економія, питання тільки в її розмірі. Якщо споживання електроенергії на місяць становить до 200 кВт*година, то економія не буде такою виразною, якщо споживання, наприклад, становило понад 700 кВт*годину і вище, то все одно витрати на сплату за спожиту електроенергію будуть зменшуватися", – пояснюють у компанії.
Вартість двозонного лічильника становить близько 3500 грн. Припустимо, що він дасть змогу скоротити витрати на струм на 30%, у такому разі двозонний лічильник окупиться:
Період окупності може скоротитися, якщо споживати за "нічним" тарифом більше струму або після подорожчання електроенергії. Двозонний лічильник у період з 23 вечора до 7 ранку дозволяє платити за тарифом, який на 50% нижчий за актуальний – 1,23 грн за кожну кВт*годину. З 7 ранку до 23 вечора діє звичайний тариф – 2,64 грн за кВт*годину.
"У будь-якому разі рішення про важливість економії кожен споживач ухвалює для себе індивідуально. А експерти з енергоефективності лише надають інформацію, щоб споживачі мали розуміння, як досягти економії", – зазначають у ДТЕК.
Щомісячна економіка на двозонних лічильниках становитиме від 150 до понад 1000 грн, залежно від того, скільки струму на місяць ви використовуєте. Наприклад, у разі споживання 400 кВт*год на місяць та за умови, що 60% всього струму ви використовуєте в період з 23 вечора до 7 ранку, щомісяця ви можете заощаджувати 288 грн.
Купити двозонний лічильник можна у постачальника електроенергії або самостійно в спеціалізованих магазинах. Наприклад, замовити лічильник можна і в магазині Yasno, там ціна стартує від 3499 грн. Набір надсилають поштовим оператором.
Кількість українців, які придбали двозонні лічильники та перейдуть на двозонний тариф, збільшується з кожним місяцем. Наприклад, у Києві лише в липні двозонні прилади обліку встановили 1035 клієнтів.
Українцям потрібно вчитися правильно використовувати струм
"Економія – не означає відмова, це означає звикнути раціонально використовувати електроенергію. Українці – це одна з найбільш генератороснащених націй, тепер ми маємо стати однією з найбільш енергозберігаючих", – каже голова "Укренерго" Володимир Кудрицький.
В опалювальний сезон, ймовірно, в Україну повернуться відключення електроенергії. Точно спрогнозувати, як розвиватиметься ситуація, не можна. Ймовірно, Росія відновить ракетні атаки, при цьому відновити енергетичну систему за такий короткий період часу неможливо. Цього року запас потужності системи менший, ніж станом на початок минулого опалювального сезону.
Щоправда, енергетики вже мають досвід у подоланні наслідків ракетних атак. Ризики намагаються максимально мінімізувати. Проте українці мають уже зараз подбати про те, щоб узимку не залишитись без доступу до тепла, зв'язку тощо. Щонайменше потрібно підготувати:
Не менш важливо економно використовувати електрику. Особливо у вечірні години – коли споживання зростає. У Державному агентстві з питань енергоефективності також озвучили свої поради щодо скорочення обсягів споживання. Найпростіший крок – замінити всі лампи на енергоефективні.
Наприклад, протягом дня ви 5 годин використовуєте п'ять лампочок потужністю 100 Вт. На заміну п'яти ламп доведеться витратити лише 135 грн. Проте щомісячна економія буде на рівні 110 грн. Тобто економія розпочнеться вже з другого місяця. Якщо такий приклад наслідуватиме мільйон українців, то загальне зниження споживання дасть змогу щонайменше частково компенсувати скорочення генерації. Як розповідає голова Асоціації енергоаудиторів України Вадим Литвин, це найпростіший і найдешевший спосіб скоротити споживання, не змінюючи своїх звичок.
Наступна зима, як і попередня, для українців буде дуже складною. Готуватись до цього потрібно вже зараз. І на відміну від минулого року, кожен українець може навчатися на своєму власному досвіді.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...