Українці з великими стажем можуть отримувати малі пенсії: У чому причина і як діяти

В Україні пенсійна система влаштована таким чином, що з часом виплата застаріває (застарівають показники, які враховують в формулі розрахунку пенсії). Таким чином навіть з великим стажем можна отримувати маленьку пенсію. Про це йдеться в публікації видання "На пенсії". Станом на квітень 2024 року майже дві третини пенсіонерів отримують пенсію не вище 5 000 грн, передають Патріоти України.

"У нашій пенсійній системі розмір пенсії залежить від кількості стажу та розміру зарплати. 40 років стажу дають змогу отримувати пенсію в розмірі не менше 40% від зарплати. А ось розрахунок зарплати, яка враховується для нарахування пенсії, не дуже справедливий, зокрема через недостатню індексацію", – зазначає видання.

Коли людина виходить на пенсію, то враховують середню зарплату за три попередні роки та множать її на індивідуальний коефіцієнт зарплати. Потім цю середню зарплату щороку мають індексувати.

Але вона все одно не може наздогнати пенсії, які призначаються сьогодні з урахуванням більш сучасної, більш високої зарплати. За законодавством, що діяло раніше, для обчислення пенсії людина могла вибрати для розрахунку довідку про зарплату за 2 або 5 років. Тобто була можливість обрати найвигідніші періоди або брати зарплату за останні роки перед виходом на пенсію.

З 2004 року правила суттєво змінилися. Для обчислення пенсії обов’язково враховують заробітну плату за всі періоди роботи, починаючи з 1 липня 2000 року і до моменту призначення пенсії.

Тобто індивідуальний коефіцієнт заробітної плати тепер враховується за всі роки. За бажанням особи та за умови, що збереглися первинні документи про нарахування, можна додатково подати довідку про зарплату за будь-які 5 років до 1 липня 2000 року. Але відмовитися від зарплати після 2000 року вже неможливо.

Частина українців мають можливість вийти на пенсію у 55 років: Хто саме та за яких умов

вівторок, 17 вересень 2024, 0:00

Українські жінки можуть вийти на пенсію в 55 років за наявності 30 років страхового стажу або роботи в шкідливих умовах. Також передбачені перехідні положення для жінок, народжених до квітня 1961 року, які можуть вийти на пенсію раніше 60 років, переда...

Країна більше заробила, ніж витратила: Біженці з України рекордно поповнили бюджет Чехії

понеділок, 16 вересень 2024, 19:59

Протягом першого півріччя 2024 року Чехія заробила 4,4 мільярда крон завдяки податкам і страховим внескам, сплаченим українськими біженцями, що перевищило державні витрати на їх підтримку. Українські біженці стали значним джерелом доходу для чеського б...