В Україні діє обов'язкова повірка лічильників води, яка проводиться кожні чотири роки. Процедура необхідна для підтвердження точності та правильної роботи приладів обліку. На відміну від лічильників газу, де періодичну повірку завжди оплачує облгаз, за аналогічну процедуру з водними приладами обліку може платити і споживач, передають Патріоти України.
У яких випадках це відбувається, розповіли в Держпродспоживслужбі. Також українцям пояснили, як саме має проводитися перевірка приладів обліку гарячого та холодного водопостачання.
Згідно із Законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність", періодична повірка, обслуговування та ремонт (включно з демонтажем, транспортуванням і монтажем) індивідуальних лічильників води у квартирах здійснюються за рахунок їхніх власників.
А це може бути як споживач, так і водоканал або й зовсім керуюча компанія (наприклад, ОСББ). Тобто, все залежить від конкретного договору споживача з постачальником послуг.
Однак таке правило діє виключно в разі укладення індивідуальних договорів. Якщо ж співвласники багатоквартирного будинку не мають індивідуальних договорів про водопостачання, повірка забезпечуються виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування.
Повірку засобів вимірювальної техніки, таких як лічильники води, можуть виконувати тільки уповноважені організації. До них належать:
Зазвичай перевірка лічильника триває близько п'яти днів і передбачає демонтаж приладу обліку. Після цього пристрій перевіряють у лабораторії. Демонтаж лічильника відбувається тільки в присутності споживача, що фіксується документально. Після процедури представники виконавця проводять монтаж теж винятково в присутності споживача.
Деякі підприємства надають послугу повірки лічильника без демонтажу. Зазвичай за таку послугу стягується додаткова плата, але це значно прискорює саму процедуру.
Важливо: споживача мають попередити про періодичну повірку не пізніше ніж за місяць до дати проведення процедури. Якщо ж споживач сам попросив про перевірку приладу обліку (наприклад, був встановлений новий лічильник або зламався старий), про час її здійснення мають повідомити протягом трьох днів.
Повірка обов'язково проводиться раз на чотири роки або після ремонту лічильника. З огляду на те, що виробником установлено термін експлуатації приладу від 10 до 12 років, повірка може проводитися не більше трьох разів. Якщо споживач користується лічильником понад 10 років, є ймовірність, що державну перевірку такий прилад може не пройти.
В Україні діє обов'язкова повірка лічильників води, яка проводиться кожні чотири роки. Процедура необхідна для підтвердження точності та правильної роботи приладів обліку. На відміну від лічильників газу, де періодичну повірку завжди оплачує облгаз, за...
Європейська комісія (ЄК) зрештою нібито відкличе або ж поступово відмовиться від запропонованого проєкту бюджету Європейського союзу (ЄС) на 2 трильйони євро, передають Патріоти України з посиланням на прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, якого ци...