Українцям доведеться сплатити податки за дорогі покупки: Як держава регулюватиме витрати громадян

Українці зобов'язані будуть сплачувати податки не лише за купівлю нерухомості та авто, а й за решту менш дорогих покупок. Голова комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев зазначив, що після завершення податкової амністії посилиться контроль за витратами громадян, передають Патріоти України.

Податкова амністія завершиться 1 вересня. До цього часу громадяни мають можливість подати добровільні декларації про доходи, щоб офіційно закріпити свій статус платника податків.

Нагадаємо, що податкова амністія поширюється, зокрема, на кошти, валютні цінності, цінні папери, рухоме та нерухоме майно громадян в Україні та за кордоном.

Українці, які мають активи, не обкладені податком на 1 січня 2021 року, можуть добровільно пройти декларування, сплатити одноразовий збір та легалізувати своє майно.

Після 1 вересня у Верховній Раді планується ухвалити закон, який посилить контроль за цінними покупками громадян. Серед іншого, донараховуватимуть податок на різницю коштів, походження яких людина не зможе підтвердити.

Наприклад, купити машину чи коштовності без довідки про офіційні доходи не вдасться. Фінансовий моніторинг в Україні посилюватиметься, і за кожну свою копійку громадяни мають відзвітувати.

Подання податкових декларацій на сьогоднішній день – справа добровільна. Декларації подаються до Державної податкової служби України безпосередньо платниками через Електронний кабінет.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...