Обмеження на карткові перекази, які готуються запровадити в Україні, зачеплять мінімум таких операцій. Ліміти фактично стосуватимуться лише 1% переказів, які щодня здійснюються в країні. Справа в тому, що нові обмеження мають конкретну мету - боротьбу з міскодингом, тобто зміною призначення платежів для запобігання оподаткуванню, передають Патріоти України.
Про це розповів голова Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю. "Обмеження не стосуватимуться 99% безготівкових операцій, які щодня здійснюються кожним із нас", – запевнив він.
Гетманцев пояснив, що при запровадженні лімітів йдеться лише про аномальні операції, тоді як 99% безготівкових переказів населення є типовими. "Вони (аномальні операції. – Ред.) використовуються торговцями наркотиками, нелегальним спиртом та тютюном, а також представниками нелегального грального бізнесу для здійснення протиправної діяльності. Це великі злочинні "бізнеси", які намагаються залучити до своїх схем багатьох фізичних осіб", – пояснив нардеп.
Він також додав, що у таких випадках нечесний бізнес використовує так званих "дроперів". Це люди, які "здають в оренду" або "продають" свої банківські картки, що є нелегальним.
"Нетипова операція – коли пенсіонер на свою картку збирає гроші від 100 незнайомих людей. На жаргоні злочинців це називається "дропер", коли пенсіонер віддає свою картку як би "в оренду" і за невеликий відсоток акумулює на ній надходження від невідомих людей, а потім перекидає ці кошти злочинцю", – розповів Гетманцев.
Можливі ліміти на такі переклади поки що не озвучуються. Проте раніше повідомлялося, що обмеження торкнуться як суми, а й частоту транзакцій, і навіть поповнення карток готівкою в терміналах самообслуговування. За словами Гетманцева, Національний банк України (НБУ) вже готує відповідний законопроект. Після цього документ пройде публічні обговорення та буде розглянуто у профільному комітеті Верховної Ради.
Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов судді Верховного суду у відставці Галини Канигіної та підвищив їй пенсію до 365 177 грн (з перерахунком у бік збільшення). Раніше Пенсійний фонд, проти якого і подавала позов Канигіна, зменшив її...
У 2025 році Верховна Рада планує ухвалити законопроєкт про накопичувальну пенсію ("другу пенсію"), яка стане доповненням до солідарної системи. Протягом трьох перехідних років внески зберігатимуться у державному фонді, а розмір виплат залежатиме від на...