В Україні вартість електроенергії можуть підвищити на 40% (близько 2 грн за кВт-год), водночас за споживання від 1000 кВт-год вартість струму становитиме близько 6,2 грн за кВт-год. У результаті в середньому суми у платіжках збільшаться з 237,6 до 330 грн на місяць, передають Патріоти України.
Так, згідно з даними НКРЕКП, українці в середньому використовують 165 кВт-год електроенергії на місяць. У такому разі для більшості сімей витрати на електроенергію збільшаться лише на 92,4 грн на місяць. Водночас тим, хто використовує, наприклад, 1100 кВт-год струму на місяць, замість 1848 грн доведеться платити 6820 грн.
Про розмір зростання тарифів із посиланням на власні джерела повідомило видання ЕП. Так, зараз українці платять за кожну кВт-год 1,44 грн за умови, якщо споживають до 250 кВт-год на місяць, та 1,68 грн за кожну кВт-год, якщо використовують більш ніж 250 кВт-год на місяць.
"Для заможних людей, які використовують понад 1000 кВт-год на місяць, обговорюється встановлення ринкового тарифу на рівні близько 6-6,2 грн за кВт-год. Його планують встановити на тривалий період, наприклад, на рік, а потім у разі потреби переглянути. Щодо іншої категорії (зі споживанням до 1000 кВт-год на місяць) тривають консультації. Обговорюється збільшення на умовні 30-40%, але можливий такий варіант, що все залишать на чинному рівні", – розповідає один із представників робочої групи.
З технічного погляду фінальне рішення щодо перегляду тарифів – зона відповідальності Кабміну, але на практиці ситуація дещо інша. Як стверджує співрозмовник ЕП у парламенті, останнє слово в цьому питанні у будь-якому разі за президентом Володимиром Зеленським, який "дуже уважно стежить за темою тарифів".
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...