Українцям можуть знову почати відключати світло: Стало відомо, за якої умови повернуть графіки

Масштабні відключення світла в Україні можуть повернути будь-якої миті. Причина – складна ситуація в енергетиці через російські обстріли. Наприклад, дрібна аварія на одному з енергоблоків може вивести певну потужність з експлуатації на 2-3 дні, що призведе до необхідності введення обмежень, передають Патріоти України.

Про це OBOZ.UA розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Він зазначив:

  • Зараз енергосистема працює "з максимальним напруженням всіх наявних генеруючих потужностей".
  • Енергетикам доводиться досить жорстко обмежувати промисловість.

"Не враховувати обстріли не можна. Ситуація досить складна. Поки що вдається обходитися майже без обмежень для населення. Але реальність в тому, що це може змінитися в будь-який момент", – визнав експерт.

При цьому він наголосив: на загальну ситуацію також значно впливає погода – адже у ясні дні сонячні електростанції генерують більше енергії. А крім того, об'єми імпорту ресурсу підприємствами.

"Відповідно, зараз передбачити, будуть чи не будуть обмеження для населення, неможливо, тому що будь-яка подія, наприклад, дрібна аварія на одному з енергоблоків, може вивести певну потужність з експлуатації на 2-3 дні. Це буде означати, що доведеться обмежувати споживачів. А якщо цього не станеться, то може бути так, що ми пройдемо без обмеження домогосподарств", – резюмував Харченко.

Раніше ж в "Укренерго" повідомили, що через похолодання в Україні істотно зросло споживання електроенергії. Результатом чого може стати повернення графіків відключень світла. Втім, зауважили там, уникнути відключень можна. Для цього слід:

Вас може зацікавити:"Ми розуміємо необхідність гарантій безпеки": спецпредставник США Келлог приїхав до Києва, зустрівся з Єрмаком і зробив перші заяви. Фото й відео

Вас може зацікавити:Молодий прокурор оформив собі інвалідність і через кілька місяців звернувся за спецпенсією: йому платитимуть десятки тисяч щомісяця пожиттєво

  • Намагатися не використовувати кілька потужних приладів одночасно в найскладніші для енергосистеми години (з 7.00 до 11:00, а також з 15:00 до 21:00). Зокрема, слід по черзі вмикати електроплиту, чайник та обігрівач.
  • За можливості перенести користування потужною технікою на нічні години "або хоча б на періоди поза піками споживання" (після 11:00 та після 21:00).
  • Вимикати з розетки прилади, що не використовуються. Адже навіть у режимі очікування "вони споживають чимало".
  • Кип'ятити в електрочайнику той об'єм води, який вам потрібний.
  • Замінити лампи розжарювання на енергозберігаючі. А також звертати увагу на клас енергоефективності побутової техніки, що купується.
  • Слідкувати за тим, щоб у будинку не вмикалося зайве освітлення. Зокрема, не забувати вимикати освітлення у кімнатах, у яких нікого немає.

"Різниця між споживанням у пікові години та в решту часу дуже відчутна. Навіть незначне коригування побутових звичок суттєво допоможе енергосистемі та усім споживачам пережити зимові холоди", – розповіли енергетики.

Пільговий період закінчується: Ось кому з підприємців в Україні загрожують штрафи з 1 серпня

неділя, 20 липень 2025, 17:33

З 1 серпня 2025 року в Україні повертаються штрафи за порушення вимог законодавства щодо реєстраторів розрахункових операцій (РРО та ПРРО), передають Патріоти України. Для бізнесу це означає повернення до фінансових санкцій у повному розмірі: 100% від ...

Звучить, наче анекдот: Росія почала імпортувати продукти з Північної Кореї

неділя, 20 липень 2025, 16:15

Росія вже почала імпортувати яблука з Північної Кореї. А північнокорейські виробники продукції, від варення та ковбас до пива та акордеонів, зареєстрували торговельні марки у Федеральній службі інтелектуальної власності Росії. Про це пише Financial Tim...