Українцям назвали тариф на світло з 1 березня: Ось скільки потрібно буде платити за 1 кВт*год

Після 1 березня в Україні діяти поточний тариф на світло – 4,32 грн за 1 кВт*год. Таким же він буде щонайменш до закінчення поточного опалювального періоду – тобто, до 30 квітня. Про фіксацію тарифів повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив, що крім світла також не змінюватиметься вартість опалення, передають Патріоти України.

"На цей опалювальний сезон тарифи на тепло й світло, як ми й обіцяли, залишаються без жодних змін. У бюджеті на 2025-й рік на програму субсидій та пільг передбачено 42,3 млрд грн, що забезпечить підтримку всіх українців, які цього потребують", – йдеться в повідомленні.

При цьому очільник уряду наголосив: українці, які отримують житлові субсидії та пільги, не втратять їх. Адже гроші на це у держбюджеті є.

Про те, що зміна тарифу не запланована, розповів раніше й міністр енергетики Герман Галущенко. У відповіді на запит нардепа Олексія Кучеренка він зазначив:

  • Ціна на електричну енергію для побутових споживачів, "згідно з Постановою № 632, затверджена до 30.04.2025".
  • Таким чином, доти тариф на електроенергію для побутових споживачів не переглядатиметься.

Квитанції за оплату світла слід зберігати роками

Водночас, квитанції за оплату рахунків за світло, газ, воду тощо слід зберігати. Річ у тім, що вони можуть допомогти вирішити можливі суперечки з постачальниками. Зберігати ж квитанції юристи радять протягом 5 років.

Як розповіли фахівці "На пенсії", позовна давність у подібних спорах спливає через 3 роки з моменту виникнення проблемної ситуації. Однак постачальники можуть розтягнути термін розгляду справи, а тому краще перестрахуватися.

Вас може зацікавити:"Нікому не наважувалася про це розповісти". Тоня Матвієнко – про сексуальні домагання, злість на чоловіка та сни про маму

Вас може зацікавити:Молодий прокурор оформив собі інвалідність і через кілька місяців звернувся за спецпенсією: йому платитимуть десятки тисяч щомісяця пожиттєво

Крім того, зазначається, квитанції можуть стати в нагоді і в інших випадках. Наприклад, якщо відбудеться збій у системі зберігання даних. Або ж, якщо дані про оплату втрачені та відновлені некоректно чи не повністю.

Також наявність квитанції допоможе, якщо станеться плутанина в платежах через, наприклад, зміни тарифів. Або якщо виникне проблема через помилку співробітників компаній-постачальників комунальних послуг.

Китай з його монополією отримав похмуру перспективу: Британці створили дешеву сонячну панель без вмісту рідкоземельних елементів

четвер, 20 лютий 2025, 12:48

Замість традиційних сонячних панелей вчені створили легку та гнучку плівку, яку можна приклеїти практично будь-де. Дослідники з Шеффілдського університету в партнерстві з британською компанією Power Roll розробили нову конструкцію сонячних панелей, яка...

Оце так! В Україні зафіксовано рекордну кількість повідомлень про підозрілі фінансові операції

четвер, 20 лютий 2025, 11:56

1 750 940 повідомлень про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, надійшло до Державного фінансового моніторингу за 2024 рік. Про це повідомляє Опендатабот, передають Патріоти України. За минулий рік повідомлень побільшало на 23%. 99...