Українцям не зараховують стаж і залишають без пенсії через одну помилку у трудовій книжці: На що треба звернути увагу

Пенсія людини залежить від двох основних чинників: від офіційної зарплати, яку вона отримувала, та від наявності страхового стажу. Причому стаж є вирішальним для самого призначення пенсії. Якщо людині не вистачило страхового стажу, то вона не зможе вчасно вийти на пенсію, а в окремих випадках не зможе вийти на пенсію взагалі, передають Патріоти України.

Ось чому дуже важливо, щоб у трудову книжку були ретельно та правильно внесені усі відомості про періоди роботи майбутнього пенсіонера. До речі, щоб вийти на пенсію у 60 років, наступного року українцям потрібно буде мати мінімум 31 рік страхового стажу.

При цьому відомості про роботу українців із 2004 року є в електронному реєстрі. Якщо, звісно, ця робота була офіційною. А ось до 2004 року майже всі відомості про трудовий стаж містяться лише в трудовій книжці. Тому для тих громадян, яким доведеться виходити на пенсію найближчими роками, трудова книжка є найважливішим документом.

Однак через одну помилку (помарку, недбалий та неправильний запис) у цьому документі людина може втратити чималу частину трудового стажу, а іноді й саме право на пенсію. Тому вкрай важливо стежити за тим, щоб усі записи в трудовій були зроблені правильно.

Зокрема, при прийомі на роботу в записі мають бути зазначені такі відомості:

  • дата прийому;
  • назва посади;
  • назва підприємства чи організації;
  • дата та номер наказу;
  • ПІБ та підпис керівника, а також друк.

Якщо хоча б один із цих пунктів відсутній, запис буде недійсним. При цьому, якщо підприємство змінювало назву або проходила його реорганізація, це обов'язково має бути відображено у трудових книжках його працівників.

Крім того, у трудовій книжці не може бути жодних помарок чи доповнень до вже зроблених записів. Якщо ж у записі було допущено помилку, і довелося робити виправлення, це виправлення має бути оформлено окремим записом. До нього також має бути приписка "доданій інформації вірити", а також підпис уповноваженої особи та печатка.

Тому в ПФУ радять майбутнім пенсіонерам не чекати віку настання пенсії, а ретельно вивчити свою трудову книжку, щоб заздалегідь можна було зробити у ній усі необхідні виправлення, причому оформити їх згідно із законом. Інакше один неправильний запис у трудовій книжці може вартувати вам пенсії

В ЄС кинули виклик Visa та Mastercard, створивши нову велику платіжну систему: Що відомо

субота, 28 вересень 2024, 17:37

У Європейському Союзі розробили власну платіжну систему, яка покликана замінити розробки фінансових компаній Visa та Mastercard. Проект Wero створили за підтримки 16 великих банків та платіжних компаній, включаючи BNP Paribas, Deutsche Bank та Worldlin...

Українцям перерахують пенсії: Стали відомі деталі масштабної реформи

субота, 28 вересень 2024, 17:25

В Україні до кінця 2024 року мають ухвалити масштабну пенсійну реформу. В результаті мають збільшити пенсії тих, хто давно вийшов на заслужений відпочинок, передають Патріоти України. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді розповіла м...