В Україні з 1 березня буде проведено масштабну індексацію пенсій. У результаті розрахунковий розмір виплат (без надбавок) орієнтовно збільшать на 24%. При цьому збільшення у розмірі 500 грн зможуть отримати ті українці, у яких розрахунковий розмір виплати близький до мінімальної, передають Патріоти України.
Важливо відзначити, що збільшення у 24% – орієнтовне. Точний розмір невдовзі мають озвучити у Мінсоці. Надбавка буде найвищою за останні роки. Оскільки у формулі її розрахунку закладено індекс інфляції, через стрибок цін в 2022-му значно мають проіндексувати і пенсії в 2023-му.
підвищуватимуть ті пенсії, які розраховані за загальним законом. Наприклад, чиновники на пенсії надбавки не отримають. При цьому військовим пенсіонерам виплати проіндексують за іншими правилами.
підвищуватимуть не повний розмір пенсії. Якщо у вас є надбавка за стаж, або за вік, при підвищенні виплати її не враховуватимуть. Тобто підвищать "голу" пенсію.
Крім того, є велика проблема із бюджетом Пенсійного фонду. І хоч і представники Мінсоцу, і навіть президент Володимир Зеленський заявляли, що індексація відбудеться, через повномасштабну війну є значні бюджетні ризики.
Індексація пенсій у березні також називається "осучасненням". Вперше його провели ще за реалізації реформи 2017-го. Тоді вирішили перерахувати всі пенсії з урахуванням нового показника середньої зарплати в країні. Далі щорічно виплати українцям на заслуженому відпочинку перераховують і з огляду на те, як піднімають зарплати, і з урахуванням інфляції.
Така індексація має зберегти виплати українців від знецінення через інфляцію. Це особливо важливий механізм у 2023-му, оскільки традиційне підвищення мінімальної, максимальної пенсії та розміру надбавки за стаж вирішили заморозити.
Українці, які не мають офіційної роботи, можуть купувати стаж для отримання високої пенсії в майбутньому. Причому легально – для цього вони мають сплачувати добровільні страхові внески. Розмір внеску можна визначати самостійно, однак для нарахування по...
У лютому курс долара в Україні відчуває на собі вплив двох основних факторів, які підтримують стабільність іноземної валюти. Завдяки цьому офіційний курс американської валюти до гривні продовжує залишатися стабільним, а готівковий долар не надто відріз...