Українцям незабаром проведуть наймасштабнішу індексацію пенсій: Хто отримає від 500 грн збільшення

В Україні з 1 березня буде проведено масштабну індексацію пенсій. У результаті розрахунковий розмір виплат (без надбавок) орієнтовно збільшать на 24%. При цьому збільшення у розмірі 500 грн зможуть отримати ті українці, у яких розрахунковий розмір виплати близький до мінімальної, передають Патріоти України.

Важливо відзначити, що збільшення у 24% – орієнтовне. Точний розмір невдовзі мають озвучити у Мінсоці. Надбавка буде найвищою за останні роки. Оскільки у формулі її розрахунку закладено індекс інфляції, через стрибок цін в 2022-му значно мають проіндексувати і пенсії в 2023-му.

Є кілька особливостей індексації:

підвищуватимуть ті пенсії, які розраховані за загальним законом. Наприклад, чиновники на пенсії надбавки не отримають. При цьому військовим пенсіонерам виплати проіндексують за іншими правилами.

підвищуватимуть не повний розмір пенсії. Якщо у вас є надбавка за стаж, або за вік, при підвищенні виплати її не враховуватимуть. Тобто підвищать "голу" пенсію.

Крім того, є велика проблема із бюджетом Пенсійного фонду. І хоч і представники Мінсоцу, і навіть президент Володимир Зеленський заявляли, що індексація відбудеться, через повномасштабну війну є значні бюджетні ризики.

Як проводять осучаснення?

Індексація пенсій у березні також називається "осучасненням". Вперше його провели ще за реалізації реформи 2017-го. Тоді вирішили перерахувати всі пенсії з урахуванням нового показника середньої зарплати в країні. Далі щорічно виплати українцям на заслуженому відпочинку перераховують і з огляду на те, як піднімають зарплати, і з урахуванням інфляції.

Така індексація має зберегти виплати українців від знецінення через інфляцію. Це особливо важливий механізм у 2023-му, оскільки традиційне підвищення мінімальної, максимальної пенсії та розміру надбавки за стаж вирішили заморозити.

Чи варто українцям вкладатись у американську валюту? Експерт спрогнозував, що відбуватиметься у квітні з парою гривня-долар

п’ятниця, 24 березень 2023, 9:52

У квітні нинішнього року національна українська валюта, гривня, продовжить зміцнювати свій курс. Такий прогноз озвучив фінансовий експерт і голова аналітичного відділу інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій. Він вважає, що ймовірний ...

Ще одна категорія українців зможе вийти на пенсію достроково: Кого торкнеться

п’ятниця, 24 березень 2023, 8:42

Більшість українців виходять на пенсію після настання пенсійного віку (60 років). Можна продовжувати працювати і накопичувати собі стаж, щоб у майбутньому розраховувати на вищі виплати. Є також категорії громадян, які можуть вийти на пенсію достроково ...