Українцям озвучили суму, через яку відключатимуть електроенергію: Кого стосуватиметься та чи всіх зачепить

В Україні скасували мораторій на відключення електроенергії боржникам. Постачальники враховуватимуть не тільки розмір заборгованості, а й те, як довго не оплачувались рахунки за світло. Також увагу привернуть споживачі, які не вносили кошти понад два місяці. Про це розповів експерт з питань енергетики "Українського інституту майбутнього" Андріан Прокіп у Facebook, передають Патріоти України.

"Відключатимуть тих споживачів, у кого борг старший за два місяці й перевищує 3000 грн", – зазначив фахівець. Експерт пояснив, що стягувати заборгованість не будуть з боржників, чиє житло перебуває на окупованій території та там, де йдуть активні бої, а також чиї будинки постраждали внаслідок обстрілу.

Прокіп додав, що для сумлінних платоспроможних платників нічого не зміниться, а неплатоспроможні звертатимуться по субсидію. А ті, хто може платити за світло, але ігнорує рахунки, будуть змушені погашати заборгованість.

Наразі українці загалом накопичили боргів за комуналку понад 20 млрд грн. Прокіп уточнив, що лише у Києві заборгували близько 1 млрд грн. Середній розмір заборгованості у столиці становить 7129 грн. За офіційними даними, до кінця жовтня 2023 року побутові споживачі заборгували за електроенергію понад 11 млрд грн.

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...