Українцям підсовують фальшиві гривні: ТОП-3 способи розпізнати підробку

Фальшивомонетники стали набагато менше підробляти гривні. Так, за підсумками 2022 року на 1 млн справжніх купюр припадало близько 2,2 підроблених, тоді як у 2021-му було 7,1 фальшивих банкнот на 1 млн справжніх. Проте отримати фальшиві гроші українці все одно можуть. Втім, є 3 способи, які допоможуть розпізнати підробку, передають Патріоти України.

Як розповіли в НБУ, у 2022 році найчастіше підробляли купюри старого зразка (випущені до 2015 року). Зокрема:

  • 500 грн – 39% від загальної кількості вилучених підробок та 57% від їх загальної суми;
  • 200 грн – 45% та 26%;
  • 100 грн – 8 та 2%.

Розпізнати ж фальшивки можна кількома способами. Зокрема, на дотик. У Нацбанку пояснили, що так перевіряються:

  • банкнотний папір;
  • рельєфність окремих зображень з лицьового боку банкноти, що забезпечується спеціальним видом друку.

Також можна провести перевірку, розмістивши купюру проти світла. Так перевіряються:

  • Наявність водяних знаків.

Зокрема, йдеться про зображення портрета, що повторює портрет, надрукований на лицьовій стороні банкноти. А також зображення цифрового позначення номіналу або графічного знака гривні.

  • Наявність наскрізного елемента.

Йдеться про зображення цифрового позначення номіналу, виконаного з лицьової та оборотної сторін. Воно набуває цілісного вигляду без розривів і зсувів під час розгляду банкноти проти світла.

  • Наявність повністю зануреної в товщу паперу захисної стрічки, на якій за допомогою збільшувального скла при розгляді банкноти проти світла можна побачити у прямому та перевернутому вигляді зображення номіналу, напису ГРН та зображення тризубу.

Можна також перевірити справжність купюри, змінюючи кут нахилу. Звертати увагу потрібно на:

  • Зображення.

У справжніх купюр вони змінюють колір під час розгляду під різними кутами зору. А також при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки (кінетичний ефект).

  • Частково введену в товщу паперу полімерну стрічку.

Вона містить зображення цифрового позначення номіналу та графічного знака гривні (у банкнотах номіналом 100-500 грн), Державного герба України та має яскраво виражений кінетичний ефект.

  • Зображення цифрового позначення номіналу.

Під час розгляду банкноти лише на рівні очей проти світла під гострим кутом воно стає видимим – темне світлому тлі під час розгляду банкноти з довгого боку. А світле на темному тлі – із короткою.

Хай дякують Трампу: За один день через митну війну рекордно збідніли Маск, Цукерберг та китайські бізнесмени

субота, 5 квітень 2025, 23:25

Після оголошення Дональдом Трампом про запровадження нових мит США, світові фінансові ринки різко впали, передають Патріоти України. За даними Bloomberg Billionaires Index, статки 500 найбагатших людей планети за день скоротились на 208 мільярдів долар...

Усі стали бідніші: Борги українців з мікрокредитів зросли майже вдвічі

субота, 5 квітень 2025, 18:44

Торік українці оформили 8,3 млн мікрокредитів майже на 52 млрд грн. Це на 27% більше, ніж було у 2023 році. Загалом станом на початок 2025 року заборгованість мікрофінансовим організаціям (МФО) складала понад 15,77 млрд, передають Патріоти України з п...