Фальшивомонетники стали набагато менше підробляти гривні. Так, за підсумками 2022 року на 1 млн справжніх купюр припадало близько 2,2 підроблених, тоді як у 2021-му було 7,1 фальшивих банкнот на 1 млн справжніх. Проте отримати фальшиві гроші українці все одно можуть. Втім, є 3 способи, які допоможуть розпізнати підробку, передають Патріоти України.
Як розповіли в НБУ, у 2022 році найчастіше підробляли купюри старого зразка (випущені до 2015 року). Зокрема:
Розпізнати ж фальшивки можна кількома способами. Зокрема, на дотик. У Нацбанку пояснили, що так перевіряються:
Також можна провести перевірку, розмістивши купюру проти світла. Так перевіряються:
Зокрема, йдеться про зображення портрета, що повторює портрет, надрукований на лицьовій стороні банкноти. А також зображення цифрового позначення номіналу або графічного знака гривні.
Йдеться про зображення цифрового позначення номіналу, виконаного з лицьової та оборотної сторін. Воно набуває цілісного вигляду без розривів і зсувів під час розгляду банкноти проти світла.
Можна також перевірити справжність купюри, змінюючи кут нахилу. Звертати увагу потрібно на:
У справжніх купюр вони змінюють колір під час розгляду під різними кутами зору. А також при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки (кінетичний ефект).
Вона містить зображення цифрового позначення номіналу та графічного знака гривні (у банкнотах номіналом 100-500 грн), Державного герба України та має яскраво виражений кінетичний ефект.
Під час розгляду банкноти лише на рівні очей проти світла під гострим кутом воно стає видимим – темне світлому тлі під час розгляду банкноти з довгого боку. А світле на темному тлі – із короткою.
Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...