Українцям платитимуть по дві пенсії: Який буде розмір і коли почнуть виплати

В Україні розробили проект пенсійної реформи, який передбачає запровадження накопичувальних пенсій. Деякий час накопичувальні та солідарні пенсії виплачуватимуть паралельно, українці зможуть отримувати одразу дві виплати, передають Патріоти України.

Це випливає із законопроекту, розміщеного на сайті Ради. Усіх українців віком до 55 років зобов'яжуть сплачувати внески до накопичувального пенсійного фонду. Частину внеску сплачуватиме роботодавець, і стільки ж – держава. Тобто роботодавець платитиме із зарплати, а держава таку саму суму з бюджету.

Цього року, якщо документ ухвалять, з кожного працюючого віком до 55 років платитимуть 2% зарплати на особистий рахунок. Наступного року – 3%, потім – 4%. Однак, виплачуючи на особистий рахунок лише 4%, на заслуженому відпочинку розмір другої виплати буде пропорційний до 4% зарплати. Тобто це може бути надбавка до пенсії, а не її основний розмір.

Про необхідність запровадити накопичувальні пенсії в Україні говорять уже протягом десятиліть. Проте рішення досі не ухвалено. З одного боку, це дозволить робити персональні накопичення, а з іншого – є ризик, що заощадження з'їсть інфляція.

Минулого року ціни зросли на 26,6%. Жоден інвестиційний фонд не може запропонувати таку прибутковість. Накопичувальні пенсійні фонди успішно можуть працювати в країнах, де розвинений фондовий ринок, є багато інструментів накопичення і немає значної інфляції.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...