В Україні розпочався опалювальний сезон - до тепла поступово підключають дедалі більше міст. Тарифи ж на час його проходження залишаться незмінними: зокрема, на електрику - 2,64 грн за кіловат-годину, незалежно від обсягу споживання, на газ від "Нафтогазу" - 7,96 грн за кубометр. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України.
Він зазначив: насамперед місцева влада має подати опалення до шкіл, лікарнь, дитячих садків та інших об'єктів соціальної інфраструктури. "Опалювальний сезон розпочався. До тепла поступово підключають усе більше міст. В енергетичній системі зараз дефіциту немає. Відключення чи графіки не застосовуються. Тарифи на опалювальний сезон залишаються без змін", – йдеться у повідомленні.
При цьому глава уряду наголосив: субсидії ж будуть продовжені. Причому в автоматичному режимі. "Усім, хто у вересні отримував субсидію, не потрібно звертатися з новою заявою на опалювальний сезон. Пенсійний фонд все перерахує", – запевнив він.
Якими будуть тарифи
Водночас, до кінця майбутнього опалювального сезону в Україні не підвищуватимуть тарифи на газ, тепло та гарячу воду. Таким чином, принаймні до квітня 2024 року вартість цих послуг перебуватиме на поточному рівні.
"Це пільгова ціна, яка дозволить не підвищувати тарифи. Ціна на газ, тепло, гарячу воду залишиться без змін до кінця опалювального сезону", – сказав раніше прем'єр Денис Шмигаль. Зокрема, за даними Нафтогазу, тариф на газ залишиться незмінним. За кубометр потрібно буде платити 7,96 грн.
Тариф на тепло для споживачів визначатиметься за формулою. І, з урахуванням поточної ситуації на ринку, її буде зменшено до 16 390 гривень за тисячу кубів – проти 38 325 гривень, повідомив раніше нардеп Данило Гетманцев ("Слуга народу").
Остаточні тарифи формуються для кожного регіону окремо – залежно від постачальника та наявності у домогосподарствах лічильників. Наприклад, у 2022 році у Києві вартість опалення для населення від "Київтеплоенерго" становила 1654,41 грн/гкал. А в Дніпрі теплопостачання від КП "Теплоенерго" коштувало 1741,32 грн/Гкал, в Одесі від КП "Теплопостачання міста Одеса" – 1813,94 грн/Гкал.
Така ж ситуація і з тарифами на гарячу воду. Наприклад, у Львові:
Також у планах влади залишити тариф на електроенергію на поточному рівні – 2,64 грн за кіловат-годину, незалежно від обсягу споживання – до закінчення опалювального сезону 2023/2024. Тобто, до березня-квітня.
Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...