Українці, які зареєстровані у програмі "Прихисток", почали отримувати свої компенсації за березень. Виплати надходять із затримкою, але у Мінінтеграції заявили, що гроші за надання житла переселенцям отримають усі заявники, передають Патріоти України.
З бюджету спрямовано 75 мільйонів гривень для 29 тисяч власників житла у Донецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Вінницькій, Тернопільській, Хмельницькій, Херсонській, Чернівецькій, Чернігівській, Черкаській областях.
Фінансування компенсацій за розміщення переселенців у квітні має розпочатися вже з наступного тижня.
Як відомо, власники нерухомості в Україні можуть надати тимчасове житло внутрішньо переміщеним особам у межах програми "Прихисток", навіть перебуваючи за кордоном.
Для цього лише потрібно зареєструватися на сайті "Прихисток" і розмістити оголошення про надання квартири чи будинку для переселенців.
Розмір компенсації власникам житла за проживання в ньому ВПО становить 450 гривень на місяць за розміщення однієї у теплий період року та 900 гривень — під час опалювального сезону.
Для подачі заявки на отримання компенсації особиста присутність не є обов’язковою. Достатньо надіслати лист-повідомлення з копіями підтверджувальних документів на визначену відповідальним виконавчим органом місцевого самоврядування електронну адресу. Для коректного розрахунку компенсації це потрібно зробити не пізніше наступного робочого дня після надання житла ВПО.
З прикладом заяви можна ознайомитися за посиланням. Важлива умова участі у програмі "Прихисток" — у власника оселі не має бути заборгованості за комунальні послуги. Також отримати кошти не зможуть ті, хто розмістив у себе родичів, навіть якщо вони отримали статус переселенця.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...