Українці, які зареєстровані у програмі "Прихисток", почали отримувати свої компенсації за березень. Виплати надходять із затримкою, але у Мінінтеграції заявили, що гроші за надання житла переселенцям отримають усі заявники, передають Патріоти України.
З бюджету спрямовано 75 мільйонів гривень для 29 тисяч власників житла у Донецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Вінницькій, Тернопільській, Хмельницькій, Херсонській, Чернівецькій, Чернігівській, Черкаській областях.
Фінансування компенсацій за розміщення переселенців у квітні має розпочатися вже з наступного тижня.
Як відомо, власники нерухомості в Україні можуть надати тимчасове житло внутрішньо переміщеним особам у межах програми "Прихисток", навіть перебуваючи за кордоном.
Для цього лише потрібно зареєструватися на сайті "Прихисток" і розмістити оголошення про надання квартири чи будинку для переселенців.
Розмір компенсації власникам житла за проживання в ньому ВПО становить 450 гривень на місяць за розміщення однієї у теплий період року та 900 гривень — під час опалювального сезону.
Для подачі заявки на отримання компенсації особиста присутність не є обов’язковою. Достатньо надіслати лист-повідомлення з копіями підтверджувальних документів на визначену відповідальним виконавчим органом місцевого самоврядування електронну адресу. Для коректного розрахунку компенсації це потрібно зробити не пізніше наступного робочого дня після надання житла ВПО.
З прикладом заяви можна ознайомитися за посиланням. Важлива умова участі у програмі "Прихисток" — у власника оселі не має бути заборгованості за комунальні послуги. Також отримати кошти не зможуть ті, хто розмістив у себе родичів, навіть якщо вони отримали статус переселенця.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...