Попри те, що під час повномасштабної війни український ринок праці зіткнувся з дефіцитом кадрів, роботодавці відчувають нестачу саме кваліфікованих працівників. Через це українцям рекомендують набути або "підтягнути" низку навичок, які допоможуть стати більш конкурентоспроможними та отримати кращу роботу. Зокрема, знання англійської мови, передають Патріоти України.
"Це один із ключових показників, на який роботодавці звертали і продовжать звертати увагу. Особливо якщо зважити на те, що англійська отримає в Україні статус мови міжнародного спілкування. Багато хто помилково думає, що це тільки для тих, хто працює з текстовим контентом або на іноземний ринок. Але це далеко не так", – пояснила COO Weblium Даніелла Шихабутдінова.
Вона зазначила: зараз велика кількість програм, необхідних для роботи у різних галузях, має інтерфейс англійською – відповідно, зі знанням мови простіше адаптуватись до роботи з ними. Іншими ж перевагами знання мови є те, що:
Ще одна важлива навичка – вміння працювати зі штучним інтелектом. Причина – ця галузь:
Наступний пункт – вміння швидко вчитися. Шихабутдінова пояснює: у будь-якій сфері доведеться набувати нових навичок, розбиратись у різних аспектах вашої роботи "і як мінімум намагатися зрозуміти різноманітні нюанси тієї компанії, в якій ви працевлаштовані".
"Нерідко трапляються ситуації, коли люди, які довго співпрацювали з однією компанією, приходили до нової та розуміли, що не мають потрібних вмінь для повноцінної роботи. Тому необхідно вміти швидко адаптуватися до нової роботи, щоб ефективно виконувати завдання", – наголосила експертка.
Не менш важливим є й уміння приймати рішення – це, а також уміння пояснювати свій вибір, за словами Шихабутдінової, дуже цінується на будь-якій посаді. "Правильність вже залежить, звичайно, від інших факторів, але те, що ви зможете самостійно виконати свою справу, не вимагаючи порад від інших, буде плюсом", – пояснила вона.
Також, за словами експертки, роботодавці цінують адаптивність – оскільки будь-який бізнес постійно підлаштовується під нові реалії, намагається впровадити більше нововведень для своїх клієнтів. А тому перевагою буде вміння:
"Адаптивність дуже важлива в сучасних умовах. Тому що від того, наскільки ви готові до непередбачуваних обставин та наскільки добре зможете виконувати завдання в таких умовах, залежить загальний успіх багатьох проєктів", – пояснила експертка. Крім того, наголосила вона, цінуються й інші навички. Зокрема:
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...