Українцям розповіли, що буде з гривнею в перший місяць весни - курс долара, на який ніхто не чекав

Всупереч побоюванням українців, які чекають на неприємні сюрпризи від ринку валют, гривня найближчим часом може зміцнитися, а курс долара коливатиметься нижче 40. Утім, якщо навіть такий прогноз не виправдається, то ситуація на ринку валют все одно залишатиметься стабільною. Такий прогноз на перший весняний місяць дають одразу два фінансові аналітики, пише UBR, передають Патріоти України.

Зокрема, аналітик компанії Esperio Олександр Болтян вважає, що гривня утримає міцні позиції завдяки регулярним надходженням валюти від західних партнерів. Завдяки фінансуванню з-за кордону золотовалютні резерви Нацбанку на 1 лютого поточного року становили 29,9 млрд доларів. Із таким майже 30-мільярдним доларовим запасом НБУ має змогу гасити коливання на ринку валюти.

"Приводу для девальваційних стрибків немає", - переконаний Болтян.

Аналітик також не бачить підстав для несподіваного зростання попиту на валюту серед населення України. Ймовірно, попит залишатиметься на стабільному рівні. Така ситуація може призвести до зміцнення гривні у короткостроковій перспективі. Олександр Болтян вважає, що в березні долар може коштувати дешевше за 40 гривень: від 38 до 39.

Дещо інший прогноз щодо курсу долара дає ще один фінансовий аналітик – Андрій Шевчишин. Він вважає, що долар все ж таки утримається на позиціях вище 40 гривень, і його курс у березні коливатиметься в коридорі від 40 до 42 гривень. Але при цьому жодних катаклізмів на ринку валют він також не передбачає.Навіть якщо грошові вливання від фінансових партнерів затримуватимуться, запасу золотовалютних резервів НБУ вистачить для того, щоб не дати гривні послабшати.

"Навіть при затримках із темпами зовнішньої допомоги золотовалютних резервів цілком достатньо, щоби тримати ситуацію стабільною", – каже Шевчишин.

Крім того, стабільності національної валюти сприятиме і початок посівної кампанії, переконаний аналітик. Це – сезонне явище. Щороку гривня зміцнюється на початку весни, коли аграрії масово беруть кредити у національній валюті на посівну. За ці гроші розпочинається закупівля посівного матеріалу, пального для техніки, засобів захисту рослин. Все це підвищує рівень затребуваності гривні та сприяє її зміцненню.

"У посівну зазвичай гривня трохи зміцнюється. Для посівної бралися кредити. Кошти приходили, і гривня йшла на закупівлю матеріалів, палива та всього іншого. Агрохолдинги залучали зовнішні дешеві кредити, продавали валюту. Це створювало пропозицію на ринку, і гривня почувалася досить нормально" , – поділився аналітик досвідом минулих років.

Цьогоріч, незважаючи на війну, ніхто посівної кампанії не скасовував. Отже, всі процеси, які привносить на фінансовий ринок ця пора року, матимуть місце

"ПриватБанк" блокує картки: Названо причину, через яку обмежать рахунок будь-кого

субота, 4 травень 2024, 10:28

Клієнтка ПриватБанку поскаржилась на блокування свого рахунку в банку. За її словами, блокування відбувалось після того, як людина, яка робила їй переказ, поскаржилась на шахрайські дії, передають Патріоти України. Про це клієнтка банку написала в спе...

Найгірший результат в історії Росії: Путін знову збрехав росіянам - "Газпром" показав величезні збитки

субота, 4 травень 2024, 7:50

Російський газовий гігант "Газпром" показав чистий збиток у 629 млрд рублів (6,8 млрд доларів) за підсумками 2023 року. Це не лише перший збиток компанії з післядефолтного 1999 року, а й найгірший її результат в історії. За півроку до цього ватажок Кр...