Українцям не підвищуватимуть тариф на опалення принаймні до закінчення майбутнього опалювального сезону. Зокрема, "Нафтогаз" і надалі продаватиме газ постачальникам тепла для населення за фіксованою вартістю 7,4 грн за кубічний метр, передають Патріоти України.
Про фіксацію тарифів повідомили у Кабміні. Там роз'яснили: дію механізму покладання соціального обов'язку на ринку природного газу продовжено до середини квітня 2024 року.
"Забезпечуємо незмінність тарифів на тепло для населення в новому опалювальному сезоні. "Нафтогаз" буде й надалі реалізувати газ постачальникам тепла для населення за фіксованою ціною – 7,4 тис. грн за тисячу кубічних метрів", – йдеться у повідомленні.
Також наголошується: це рішення є частиною "комплексних заходів щодо підготовки до зими". Так, серед іншого, ведеться робота над забезпеченням "надійного захисту від російських ракет та дронів" критичної інфраструктури країни.
Скільки потрібно буде платити за світло
До закінчення опалювального сезону не планують в Україні змінювати й тариф на електроенергію. Таким чином, у вересні українці платитимуть за світло 2,64 грн за кіловат-годину – незалежно від обсягу споживання.
"Ми поки що не плануємо чергове збільшення тарифу. Ми дуже сподіваємося, що з цим тарифом пройдемо весь опалювальний сезон", – сказав міністр енергетики Герман Галущенко.
Загалом комуналка в Україні подорожчала
Тим часом, з липня 2022 року по липень-2023 послуги ЖКГ в Україні подорожчали на 14,7%. Найбільше – саме електрика, одразу на 69,7%.
Більш ніж на 10% зросли ціни та деякі інші послуги. Зокрема:
Значно менше зростання продемонстрували послуги з управління багатоквартирними будинками – 2,7%. Ще менше:
Водночас вартість природного газу не змінилася. А гаряча вода та опалення взагалі здешевшали. Зниження ціни склало 0,2%.
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...