У квітні на валютному ринку України не очікується потрясінь – за прогнозом, у разі збереження поточних тенденцій, ситуація буде схожа на березневу, передають Патріоти України.
Втім, допустимий коридор коливань може дещо розширитися, і офіційний курс перебуватиме в межах 41,5-42,5 грн/долар. Водночас НБУ на 27 березня оновив офіційний курс долара до 41,56 грн – тож не виключається, що у квітні він може відчутно зрости. Проте панікувати через це не варто – адже у держбюджеті-2025 середньорічний курс закладено на рівні 45 грн/долар, а тому такий рух цілком вписується в офіційний прогноз.
Ба більше, як розповіла OBOZ.UA керівниця аналітичного департаменту "Фінансового пульсу" Діляра Мустафаєва, передумов для валютної кризи в Україні немає. Адже:
Загалом же, наголосила експертка, ситуація на валютному ринку України формується під впливом кількох факторів. Зокрема:
"Саме ці фактори визначатимуть курсові тенденції у найближчій перспективі. Валютний ринок продовжить працювати у режимі керованої гнучкості, тобто за активної участі регулятора, який може застосовувати валютні інтервенції для досягнення рівноваги між попитом і пропозицією", – розповіла Мустафаєва.
Водночас, як наголосила вона, режим керованої гнучкості передбачає, що щоденні курсові коливання будуть незначними. А ринок зберігатиме характерну "хвилясту" динаміку – "не різке зростання, а чергування підйомів та спадів". "Отже, можна очікувати, що фундаментальна рівновага між попитом і пропозицією не дозволить курсу різко зрости", – резюмувала експертка.
Після закінчення опалювального сезону (30 квітня) тариф на електроенергію в Україні залишиться на поточному рівні. Таким чином, після цього терміну – зокрема, у травні, червні тощо – українці продовжать платити за світло за нинішнім тарифом 4,32 грн за...
У разі встановлення перемир’я на Чорному морі, український ринок імпорту пального повністю зміниться. Таку оцінку зробив у інтерв'ю LIGA.net співвласник мережі АЗС UPG Володимир Петренко, передають Патріоти України. За його словами, Чорноморський напря...