Українцям встановили тариф на газ на рік: Скільки доведеться платити за кубометр

В Україні "Нафтогаз" встановив тариф на газ із 1 травня 2023-го по 1 травня 2024-го. Кожен кубометр продаватимуть за 7,96 грн (ціна не змінилася). Відповідне повідомлення опубліковано на офіційному сайті постачальника, передають Патріоти України.

Йдеться про тарифний план "фіксований". Зазначимо, що з минулого року абсолютна більшість українських сімей стали споживачами "Нафтогазу". На час воєнного стану діє мораторій на перегляд тарифу. Незважаючи на це, деякі ціни на комуналку таки підвищують. Так уже подорожчала вода, а найближчим часом можуть змінити вартість електроенергії.

Водночас, вартість газу не змінюватиметься як мінімум до травня наступного року. Також варто зазначити, що "Нафтогаз" має змогу продавати українцям газ українського видобутку. "Нафтогазу" належить "Укргазвидобування" - найбільша газовидобувна компанія в країні.

До речі, через повномасштабну війну, руйнування промислових підприємств у Донецькій та Луганській областях, в Україні значно скоротилося споживання газу. В результаті вже найближчим часом зі збільшенням власного видобутку Україна може досягти енергетичної незалежності. Тобто повністю компенсувати споживання газу власним видобуванням.

Невелика частина українців використовує газ для приватних постачальників. При цьому ціни у них відрізняються: вони можуть бути як вищими, так і нижчими від ціни "Нафтогазу".

Субсидії на оренду житла 2025: Українцям пояснили, хто з ВПО і за яких умов може отримати допомогу

четвер, 15 травень 2025, 17:50

Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...

Перевірте, чи ваша у списку! ТОП-5 професій, які зникнуть в Україні до 2030 року

четвер, 15 травень 2025, 11:42

Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...