Українцям-споживачам газу (як трубопровідного, так і балонного) рекомендують встановити сигналізатор газу. Це пристрій, який забезпечує постійний контроль якості повітря. Зокрема, це стосується тих, у чиїх будинках та квартирах працюють газові плити. Купити ж прилад можна як за 1 180, так і за 3 999 грн. Про це розповіли в Газопостачальній компанії "Нафтогаз України". Там зазначили: сигналізатор газу може виявити витік небезпечних речовин, передають Патріоти України.
"Необхідним елементом безпеки є сигналізатор газу. Які речовини можуть бути виявлені? Метан – може призвести до вибуху. Пропан/Бутан – з балонів, що використовуються в побутових плитах. Окис вуглецю – чадний газ, який утворюється при неповному згорянні палива", – йдеться у повідомленні .
Крім того, зазначається, прилад може вимірювати концентрацію таких небезпечних речовин у повітрі. А також здійснити аварійне відключення подачі газу та виявляти його витік. Купити ж сигналізатор газу, за даними самого "Нафтогазу", можна як за 1 180, так і за 3 999 грн. При цьому, зазначається, за необхідності можна підключити пристрій до охоронної сигналізації – "для швидкого реагування на аварію".
Як заощадити велику суму на рахунку за електроенергію
Водночас, двотарифний лічильник електроенергії "день-ніч" може допомогти заощадити значну суму на оплаті рахунку – понад 430 грн. Для його встановлення достатньо лише звернутися до постачальника струму – після цього за спожиту вночі електрику потрібно буде платити вдвічі менше.
Річ у тім, що такі лічильники запрограмовані на два режими обліку – залежно від часу доби. Зокрема:
Наразі в Україні діє тариф 4,32 грн/кВт*год. Відповідно, нічний тариф (з 23 ночі до 7 ранку) складає 2,16 грн/кВт*год.
Таким чином, сім'я з трьох осіб, яка живе у квартирі з електроплитою та бойлером, споживає 300 кВт*год електроенергії на місяць, та не має двотарифного лічильника, змушена буде заплатити за світло за місяць 1 296 грн. Адже весь спожитий струм буде пораховано за денним тарифом 4,32 грн.
Однак якщо частина цієї електроенергії витрачатиметься вночі (наприклад, лише в цей час включатиметься бойлер, пральна та посудомийна машини, хлібопічка та інші енерговитратні прилади), то 200 кВт будуть оплачуватись за нічним тарифом 2,16 грн. Таким чином, за споживання з 23:00 до 7:00 у такому разі доведеться заплатити 432 грн. І стільки ж за денне. Тобто у сумі – 864 грн.
Відповідно, лише за один місяць можна заощадити понад 430 грн. Втім, слід також враховувати, що тариф можуть підвищити. І тоді розмір заощадженої суми може змінитись.
У суботу, 1 лютого, президент США Дональд Трамп підписав укази про запровадження суттєвих митних тарифів на імпорт товарів з Канади, Мексики, а також Китаю. Про це пише The Washington Post,передають Патріоти України. За словами офіційного представника ...
Українцям-споживачам газу (як трубопровідного, так і балонного) рекомендують встановити сигналізатор газу. Це пристрій, який забезпечує постійний контроль якості повітря. Зокрема, це стосується тих, у чиїх будинках та квартирах працюють газові плити. К...