Українцям-споживачам газу (як трубопровідного, так і балонного) рекомендують встановити сигналізатор газу. Це пристрій, який забезпечує постійний контроль якості повітря. Зокрема, це стосується тих, у чиїх будинках та квартирах працюють газові плити. Купити ж прилад можна як за 1 180, так і за 3 999 грн. Про це розповіли в Газопостачальній компанії "Нафтогаз України". Там зазначили: сигналізатор газу може виявити витік небезпечних речовин, передають Патріоти України.
"Необхідним елементом безпеки є сигналізатор газу. Які речовини можуть бути виявлені? Метан – може призвести до вибуху. Пропан/Бутан – з балонів, що використовуються в побутових плитах. Окис вуглецю – чадний газ, який утворюється при неповному згорянні палива", – йдеться у повідомленні .
Крім того, зазначається, прилад може вимірювати концентрацію таких небезпечних речовин у повітрі. А також здійснити аварійне відключення подачі газу та виявляти його витік. Купити ж сигналізатор газу, за даними самого "Нафтогазу", можна як за 1 180, так і за 3 999 грн. При цьому, зазначається, за необхідності можна підключити пристрій до охоронної сигналізації – "для швидкого реагування на аварію".
Як заощадити велику суму на рахунку за електроенергію
Водночас, двотарифний лічильник електроенергії "день-ніч" може допомогти заощадити значну суму на оплаті рахунку – понад 430 грн. Для його встановлення достатньо лише звернутися до постачальника струму – після цього за спожиту вночі електрику потрібно буде платити вдвічі менше.
Річ у тім, що такі лічильники запрограмовані на два режими обліку – залежно від часу доби. Зокрема:
Наразі в Україні діє тариф 4,32 грн/кВт*год. Відповідно, нічний тариф (з 23 ночі до 7 ранку) складає 2,16 грн/кВт*год.
Таким чином, сім'я з трьох осіб, яка живе у квартирі з електроплитою та бойлером, споживає 300 кВт*год електроенергії на місяць, та не має двотарифного лічильника, змушена буде заплатити за світло за місяць 1 296 грн. Адже весь спожитий струм буде пораховано за денним тарифом 4,32 грн.
Однак якщо частина цієї електроенергії витрачатиметься вночі (наприклад, лише в цей час включатиметься бойлер, пральна та посудомийна машини, хлібопічка та інші енерговитратні прилади), то 200 кВт будуть оплачуватись за нічним тарифом 2,16 грн. Таким чином, за споживання з 23:00 до 7:00 у такому разі доведеться заплатити 432 грн. І стільки ж за денне. Тобто у сумі – 864 грн.
Відповідно, лише за один місяць можна заощадити понад 430 грн. Втім, слід також враховувати, що тариф можуть підвищити. І тоді розмір заощадженої суми може змінитись.
Пенсіонерам, які вже не працюють, Пенсійний фонд автоматично перераховує соціальні виплати після досягнення певного віку. Разом з тим частина людей може отримати при оформленні пенсії суттєву одноразову виплату, передають Патріоти України. Одноразова ф...
Британські аналітики вважають, що на відновлення України після руйнівної війни необхідно буде витратити орієнтовно 530 млрд доларів. Про це йдеться у публікації The Times.передають Патріоти України. За оцінками міжнародних організацій, близько 13% житл...