Кабінет міністрів затвердив проєкт закону щодо запровадження кешбеку за купівлю українських товарів. Документ стосується внесення змін до Податкового кодексу - щоб українці не віддавали назад до бюджету частину коштів, одержаних за програмою "Купуй українське", передають Патріоти України.
Для запуску самої програми достатньо затвердити додаткову постанову Кабміну. Про це повідомляють ЗМІ, які отримали доступ до тексту законопроєкту.
"До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включаються доходи у вигляді коштів, отриманих у рамках реалізації експериментального проекту з надання державної грошової допомоги (кешбеку) покупцям товарів українського виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні" на умовах, визначених Кабінетом Міністрів", – цитують документ журналісти.
Зазвичай із коштів, отриманих у вигляді кешбеку, українці сплачують податки. Це 18% ПДФО та ще 1,5% військового збору, разом 19,5%. На національний кешбек це правило не поширюватиметься.
Також повідомляється, що документ на розгляд уряду вносить Міністерство економічного розвитку. Надалі законопроєкт буде направлений до Верховної Ради.
Як повідомляв заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк, запуск програми кешбеку "Купляй українське" заплановано на 1 вересня 2024 року. За його словами, фінальну версію проєкту буде представлено до кінця липня.
Кешбек за українські товари: що відомо
Президент України Володимир Зеленський анонсував державну програму кешбеку "Купуй українське" ще у лютому 2024 року. Під час презентації стратегії "Зроблено в Україні" він зазначив, що українці зможуть повернути частину коштів, витрачених на товари українських виробників. Це має стимулювати покупців вибирати саме вітчизняні продукти та послуги, що призведе до зростання економіки та підтримки місцевих виробників.
Під час "Години питань до уряду" у Верховній Раді 21 червня перша віце-прем'єр-міністр економіки Юлія Свириденко підтвердила, що програма кешбеку ще опрацьовується. Вона зазначила, що Міністерство економіки активно працює над створенням нормативного документа, і результати цієї роботи будуть представлені протягом найближчого місяця.
Запуск програми кешбеку вже кілька разів відстрочувався. Спочатку заступник глави Офісу Президента України Ростислав Шурма повідомляв, що програма повністю готова і чекає на узгодження з міжнародними партнерами. В ОП сподівалися, що її буде представлено до кінця березня, але це не вдалося реалізувати у встановлені терміни.
Незважаючи на ентузіазм навколо ініціативи, вона зіткнулася з певною критикою. Ряд аналітичних центрів закликали владу відмовитися від ідеї кешбеку, назвавши її реалізацію фінансово обтяжливою для бюджету та складною в адмініструванні. Крім того, необхідність ретельного контролю та звітності може створити додаткові труднощі для ефективного впровадження програми.
У Росії перестав літати кожен другий літак Airbus A320/A321neo : із 66, що знаходяться в розпорядженні російських авіакомпаній, у повітря більше не піднімаються 34, передають Патріоти України з посиланням на російський "Комерсант". Найбільш складна сит...
У 2024 році 87% компаній-членів Європейської бізнес асоціації (ЄБА) підвищили зарплати своїм працівникам. У 2025 році це планують зробити 88% компаній, передають Патріоти України з посиланням на опитування ЄБА. За даними опитування, 36% компаній планую...