Новому удару бути? На цкраїнців чекає третє підвищення цін на пальне від початку повномасштабної війни

Рада прийняла у першому читанні закон, який передбачає, що з 1 липня 2024 року різко збільшується вартість бензина та дизеля для споживачів - як для промисловості, так і для фізичних осіб на АЗС, передають Патріоти України.

За даними аналітиків, бензин подорожчає мінімум на 1,5 грн/л, а дизельне пальне – на 2,0 грн/л. Від початку повномасштабного вторгнення це підвищення стане вже третім.

Від початку війни податки на пальне підвищували вже двічі. Перший раз підняли податки на пальне до 7% ПДВ, і акциз – до 100 євро за 1 тисячу літрів. Другий раз був у липні 2023 року: тоді акцизи на пальне були встановлені в діапазоні від майже 140 євро до 213 євро та 20% ПДВ.

У травні 2022 року вартість пального у середньому становила 25 грн/літр. Зараз – майже 60 грн. "Не варто забувати, що пальне – це складова в ціні майже всіх груп товарів. І про соціальний бік здорожчання бензину, дизпалива та газу треба поговорити окремо, адже заплатить за це кінцевий споживач", – резюмує видання.

Раніше керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Андрій Забловський заявив, підвищення акцизу на бензин та дизпаливо у короткостроковій перспективі дасть ефект і забезпечить збільшення надходжень до бюджету, але у довгостроковій це призведе до зменшення надходжень, тому що зростуть обсяги тіньового ринку та "бодяжного" пального.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...