Українців через борги за комуналку вносять у спеціальний реєстр - блокують картки та обмежують пересування

В Україні на 22% збільшилась кількість боржників за комуналку. Суди над такими боржниками відбуваються за спрощеною процедурою, далі вони потрапляють в реєстр боржників.

Реєстр боржників можна знайти на сайті Мінюсту. Тим, хто потрапив в реєстр, загрожує:

  • блокування банківських рахунків (незалежно від суми боргу);
  • заборона на виїзд за кордон;обмеження на відкриття нових рахунків;
  • заборона реєструвати угоди через нотаріусів (в тому числі продавати нерухомість).

Зазначимо, кожен українець має права звернутись за реструктуризацією боргу. В такому випадку розмір заборгованості розділять так, щоб боржнику було комфортно її щомісячно сплачувати. На час воєнного стану заборонено відключати боржників від комуналки.

Проте навіть біженці мають обов'язок платити за своє житло в Україні. Йдеться про ті комунальні послуги, нарахування яких не залежить від об'ємів споживання. Наприклад, обслуговування будинку та прибудинкової території чи централізоване опалення у випадку, якщо немає лічильника.

Без сплати боргів комунальні підприємства не можуть забезпечити безперервну роботу. Наприклад, для водопостачання необхідно витрачати кошти на електроенергію, на хімікати для очищення води, для утримання системи водопостачання. Українці, які споживають за комуналку і не платять за неї, фактично змушують інших платити за себе. Крім того, це не дозволяє модернізувати комунальну систему, вчасно проводити ремонтні роботи.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...