У торгових мережах очікується різкий стрибок цін на яйця та курятину. У Союзі птахівників України назвали дві головні причини, що призведуть до подорожчання продукції, передають Патріоти України.
Курятина є найдоступнішим м'ясом у нашій країні, а яйця ось тільки почали дешевшати після рекордного подорожчання. Проте позитивні тенденції на ринку скоро зміняться. У прес-службі асоціації "Союз птахівників України" повідомили, що підвищення вартості товарів пов'язане зі збільшенням тарифу на електроенергію та поверненням податків на пальне до довоєнного рівня.
Вітчизняна галузь птахівництва вже у липні відчує наслідки подорожчання електрики через негативні зміни у структурі собівартості продукції. Виробники із серпня будуть змушені підвищувати оптово-відпускні ціни на куряче м'ясо та яйця для споживачів, щоб покрити свої витрати.
В асоціації уточнили, що електроенергія займає від 7 до 30% у структурі собівартості продукції. На кожному етапі виробничих процесів збільшаться ціни на складові, тому товар дорожчатиме "в геометричній прогресії".
Електроенергія в Україні подорожчала з 1 червня, а вже з 1 липня зростуть ціни на пальне. Для галузі птахівництва основним негативним наслідком буде подорожчання олійних, зернових культур та продуктів їхньої переробки, які становлять основу комбікорму та максимальну частку у собівартості продукції птахівництва.
Експерти вважають, що галузь у таких несприятливих умовах може повернутися до стагнації та скорочення поголів'я птиці.
"Підвищення відпускних цін на власну продукцію не є виходом із ситуації, для виробників це вимушений крок, оскільки наслідком завжди буде зниження попиту на продукцію і відповідно зникає потреба у подальшому розширенні виробництва", - пояснили в асоціації.
Союз птахівників закликала запровадити мораторій на підвищення тарифів на енергоносії в умовах військового стану. Це дозволить виробникам птахівництва зберегти обсяги виробництва і навіть наростити їх, забезпечити продовольчу безпеку країни, утримувати стабільні ціни та продовжити експортувати продукцію
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...