Ціни на бензин і дизельне пальне на українських АЗС в червні підуть на спад, але значного зниження очікувати не варто. А ось на оптовому ринку вартість палива впала істотно. Такий прогноз у коментарі OBOZREVATEL зробив аналітик видання "Нафторинок" Олександр Сіренко. За його словами, на роздрібну ціну більше впливає конкуренція на ринку, передають Патріоти України.
«Ціни на бензин і дизпальне знижуватимуться, але не активно. Я сподіваюсь, що конкуренціія зробить свою справу. Якщо є зазор у 10−15 грн на літрі, то можна 1−2-3 грн поконкурувати», — сказав він.
За його словами, зараз ринок очікує зниження вартості пального на АЗС групи «Приват» (їй належать мережі «Авіас», «Авіас плюс», «UKRNAFTA», «УкрТатНафта», «ANP», «Мавекс», «Мавекс плюс», «Sentosa Oil», «ЮКОН», «ЮКОН сервіс», «Rubix», «ЗапоріжНафтоПродукт»), адже останнє таке зниження корпративної ціни відбулося ще у квітні.
«Інші національні оператори, мережі з великою кількістю заправок знижували ціни на 1−2 грн декілька разів у травні. А „Приват“ трошки пригальмував, проте, думаю, згодом буде вже видно всім, бо вони зараз втрачають клієнтів. У них зараз найдорожчі бензин та дизельне пальне — по 47 грн», — зазначив Сіренко, додавши, що саме ці АЗС можуть згодом знизити ціну одразу на 3−4 гривні.
Довідково: на початок червня середня вартість 1 літру бензину А-95 на АЗС в Україні становила 45,84 грн., відтак зниження з початку року склало 4,79 грн.
В Україні, де багато домогосподарств отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг, зміняться правила нарахування таких пільг. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики України, передають Патріоти України. «Зокрема, протягом 2025 рок...
Виплати пораненим військовим розраховуються за період їхнього лікування: за кожен місяць стаціонарного перебування вони отримують додаткову винагороду в розмірі 100 тисяч гривень. Сума залежить від тривалості лікування та ступеня травми, причому тяжкі ...