Українців попередили про значне подорожчання "незамінного" товару

Українців попередили про значне подорожчання туалетного паперу

Вартість туалетного паперу зросла у багатьох європейських країнах. Стало відомо, що в Україні очікується підвищення цін на стратегічно важливий товар, передають Патріоти України.

Економіст Андрій Новак повідомив, що подорожчання туалетного паперу буде пов'язане зі зростанням сировини та проблемами в енергетичній системі. Але й зараз назвати товар дешевим не можна. Імпортний туалетний папір коштуватиме в середньому 120-250 гривень за 8 рулонів (тришаровий). Двошаровий обійдеться у 85-120 гривень за 8 рулонів.

Більш доступний варіант - туалетний папір вітчизняного виробництва, ціни на який поки що вдається утримувати на колишньому рівні. Однак критична ситуація в економіці, спричинена повномасштабною війною, провокує багато складнощів. Виробники будуть змушені підвищити ціни на затребувану асортиментну позицію.

Наголошено, що ринок найбільший виробник на українському ринку – Київський Картонно-паперовий комбінат, який знаходиться в Обухові.

"Закони економіки нікуди не подіються і на поняття собівартості продукції. Якщо вона зростає, то виробник змушений піднімати і ціну на товар", - пояснив Новак.

Справа в тому, що ККПК потрібно закуповувати сировину, оплачувати енергоносії, платити зарплати працівникам. Зростання цих складових виробництва змушують виробника підвищити ціни на продукцію.

"Я думаю, що за цією товарною позицією зростання протягом року може бути на 50-60%", - зазначив Андрій Новак.

У січні вартість 8 рулонів по 65 м туалетного паперу "Обухів" становила близько 70 грн. Росіяни масово продають підробки українського товару. Вони копіюють зовнішній вигляд рулонів, трохи змінюючи назву – на "Обухоф" чи "Обуков"

На українців чекає ще один перерахунок пенсій: Хто отримає на 400 грн більше у квітні

субота, 25 березень 2023, 6:45

Після березневої індексації пенсій на українців чекає ще один перерахунок, вже у квітні. Стосуватиметься він працюючих пенсіонерів. Їм щорічно підвищують виплати, і у 2023 році Пенсійний фонд перерахує пенсії 2,7 млн пенсіонерам, які все ще працюють, п...

І поскаржитися росіянам більше нікуди: Країни-боржники перестали погашати взяті у РФ кредити

п’ятниця, 24 березень 2023, 21:27

Росія перестала отримувати виплати за боргами від інших країн, яким раніше видала міждержавні кредити. Все через введені Заходом санкції. Про це йдеться у звітних документах Міністерства фінансів Росії, які опинилися в розпорядженні видання РБК, переда...