Як пояснив голова ГО "Борошномели України" Родіон Рибчинський в ефірі “Україна 24”, найбільше в Україні зросла ціна на пшеницю, а відповідно і борошно, й як наслідок, подорожчали багато хлібобулочних виробів. За його словами, що ціна борошна зросла на дві тисячі гривень за тону.
Однак, він запевнив, що підприємства постійно не можуть підвищувати ціни, бо розуміють, конкурентність на ринку.
"Зростає собівартість пшениці, ми купуємо її в сільгоспвиробників, і 90% ціни переносимо на собівартість борошна. Ціна останнього за 2 місяці зросла на 2 тисячі гривень за тонну. Хліб при цьому подорожчав приблизно на 10 відсотків, тому що хлібопекарські підприємства не можуть постійно підвищувати ціни через конкуренцію на ринку", - сказав експерт.
Крім того, на подорожчання хлібобулочних продуктів вплинув і той чинник, що в країні зросла мінімальна заробітна плата, що значно відобразилося на ціноутворенні. До того ж, каже фахівець, постійно зростають тарифи на електроенергію та інші комунальні послуги.
"З 1 січня підвищується мінімальна зарплата, значить, збільшуються податки із зарплат, які сплачує кожне підприємство. Щомісяця змінюється ціна на тепло та електроенергію. Усі ці складові переносяться на готову продукцію", - розповів він.
Незважаючи на очікуване здешевшання палива та деяких видів товарів, в цілому ціни в Україні продовжують зростати. Хоча в подальшому можливе поступове уповільнення інфляції. Про це говориться в Макроекономічному та монетарному огляді НБУ за квітень 2025...
Останнім часом почастішали повідомлення про те, що пенсіонерам у різних областях почали блокувати банківські картки — при тому, навіть тим, у кого пенсія суттєво збільшилась протягом кількох останніх місяців. Втім, ніякого секрету у блокуванні карток н...