В Україні банки за борги блокують навіть пенсійні рахунки своїх клієнтів. Однак, як пояснюють у самих банках, на час воєнного стану пенсійний рахунок має бути захищений, а таке блокування відбувається помилково, передають Патріоти України.
Так, згідно із законом за будь-який борг (найчастіше йдеться про комунальні борги, борги за аліментами, штрафами), незважаючи на суму (навіть якщо це 200 грн), весь банківський рахунок можуть арештувати. Для цього той, кому винен клієнт банку, звертається до суду, суд виносить рішення та починається виконавче провадження.
Виконавець судового рішення звертається до банку, фінансова установа зобов'язана арештувати рахунки свого клієнта за борги. Але при цьому заборонено під час воєнного стану арештовувати пенсійні рахунки. Тому такий арешт може статися лише помилково.
Сам банк знімати арешт із рахунків не має права. Така можливість є лише у судових виконавців. Після звернення боржника вони мають звернутися до банку та зняти арешт або з усієї суми (якщо це пенсійний рахунок), або з суми на картці у розмірі 13 400 грн.
В Україні виробники картоплі змушені знижувати ціни на свою продукцію. Це сталося через надмірну пропозицію цього овоча на ринку. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit, передають Патріоти України. . Аналітики зазначили, що більшість місцевих ф...
Після досягнення 55 років на пенсію можуть вийти деякі категорії працівників сільського господарства. Зокрема, трактористи і доярки. Про це нагадали в Пенсійному фонді, передають Патріоти України. Право на пенсію на пільгових умовах мають деякі категор...