В Україні буде гірше, ніж у 90-х: Експерт дав прогноз на майбутній опалювальний сезон

Майбутній опалювальний сезон може стати найважчим для України у всій її новітній історії. Очікувані проблеми будуть найбільшими з часів другої половини 1990-х років. Головною причиною цього є сподівання уряду, що "все розсмокчеться саме собою", через що він "нічого не робить з цього приводу". Про це розповів в інтерв'ю Obozrevatel TV розповів експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев, передають Патріоти України.

Він наголосив: в умовах війни старі підходи уряду підготовки до опалювального сезону не працюватимуть. Зокрема, йдеться про забезпечення:

  • заповнення підземних газових сховищ "певною кількістю газу" ;
  • складів ТЕС та ТЕЦ визначеними обсягами енергетичного вугілля.

"Хоча ні до першого, ні до другого уряд стосунку не мав – оскільки цим займалися суб'єкти господарювання. Проте зараз ситуація зовсім інша: велика кількість інфраструктурних об'єктів, які забезпечували енергопостачання та енергорозподіл зруйновано. Або вони працюють у ненормальному режимі", – зазначив експерт .

У зв'язку з цим, наголосив він, величезна кількість населених пунктів на сході та півночі України будуть не в змозі підготуватися до опалювального сезону. Тому що "зруйновані всі системи централізованого тепло - енерго-, газопостачання". "Вже сьогодні зрозуміло, що з новим опалювальним сезоном будуть найбільші проблеми у новітній історії України. За своєю глибиною вони навіть можуть перевершити ті, що були у другій половині 1990-х років, коли також були проблеми з постачанням енергоносіїв", – наголосив Рябцев. .

Втім, вихід, за його словами, є. Для того, щоб уникнути замерзання України взимку, влада має "надати місцевим органам самоврядування всі повноваження, зняти всі бюрократичні перепони, щоб кожен споживач міг підготуватися самостійно – наприклад, встановити індивідуальний тепловий пункт або забезпечити себе альтернативою газу".

Став відомий розмір мінімальної пенсії 65-річних громадян після індексації - менше платити не можуть

неділя, 2 квітень 2023, 12:23

В Україні розмір розрахункової пенсії залежить від двох факторів: розміру зарплати, яку отримував пенсіонер, а також накопиченого ним страхового стажу. Однак іще одним фактором, що впливає на розмір пенсії, є вік пенсіонера. Так, є мінімальна пенсія, н...

Постачальники оприлюднили нові тарифи на газ: Скільки доведеться заплатити у квітні

неділя, 2 квітень 2023, 11:49

В уряді розглядають декілька варіантів підвищення цін на газ для побутових споживачів. Дехто вважає, що відразу треба підвищувати до ринкових цін. В альтернативних варіантах пропонують поетапне підвищення вартості газу. Тим часом, компанії-постачальник...