Майбутній опалювальний сезон може стати найважчим для України у всій її новітній історії. Очікувані проблеми будуть найбільшими з часів другої половини 1990-х років. Головною причиною цього є сподівання уряду, що "все розсмокчеться саме собою", через що він "нічого не робить з цього приводу". Про це розповів в інтерв'ю Obozrevatel TV розповів експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев, передають Патріоти України.
Він наголосив: в умовах війни старі підходи уряду підготовки до опалювального сезону не працюватимуть. Зокрема, йдеться про забезпечення:
"Хоча ні до першого, ні до другого уряд стосунку не мав – оскільки цим займалися суб'єкти господарювання. Проте зараз ситуація зовсім інша: велика кількість інфраструктурних об'єктів, які забезпечували енергопостачання та енергорозподіл зруйновано. Або вони працюють у ненормальному режимі", – зазначив експерт .
У зв'язку з цим, наголосив він, величезна кількість населених пунктів на сході та півночі України будуть не в змозі підготуватися до опалювального сезону. Тому що "зруйновані всі системи централізованого тепло - енерго-, газопостачання". "Вже сьогодні зрозуміло, що з новим опалювальним сезоном будуть найбільші проблеми у новітній історії України. За своєю глибиною вони навіть можуть перевершити ті, що були у другій половині 1990-х років, коли також були проблеми з постачанням енергоносіїв", – наголосив Рябцев. .
Втім, вихід, за його словами, є. Для того, щоб уникнути замерзання України взимку, влада має "надати місцевим органам самоврядування всі повноваження, зняти всі бюрократичні перепони, щоб кожен споживач міг підготуватися самостійно – наприклад, встановити індивідуальний тепловий пункт або забезпечити себе альтернативою газу".
В Україні прогнозується зниження цін на білокачанну капусту, що сягають рекорду. Причина – очікуваний надлишок пропозиції цього овочу. Річ у тім, що, на думку аналітиків, після рекордних цін на білокачанну капусту в сезоні 2024/2025 багато українських ...
В Україні тариф на газ із 1 березня не зміниться у жодного з постачальників блакитного палива. При тому для 98% побутових споживачів тариф становитиме 7,96 грн за куб. Про це йдеться в публікації OBOZ.UA, передають Патріоти України. Крім "Нафтогазу", ...