В Україні буде гірше, ніж у 90-х: Експерт дав прогноз на майбутній опалювальний сезон

Майбутній опалювальний сезон може стати найважчим для України у всій її новітній історії. Очікувані проблеми будуть найбільшими з часів другої половини 1990-х років. Головною причиною цього є сподівання уряду, що "все розсмокчеться саме собою", через що він "нічого не робить з цього приводу". Про це розповів в інтерв'ю Obozrevatel TV розповів експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев, передають Патріоти України.

Він наголосив: в умовах війни старі підходи уряду підготовки до опалювального сезону не працюватимуть. Зокрема, йдеться про забезпечення:

  • заповнення підземних газових сховищ "певною кількістю газу" ;
  • складів ТЕС та ТЕЦ визначеними обсягами енергетичного вугілля.

"Хоча ні до першого, ні до другого уряд стосунку не мав – оскільки цим займалися суб'єкти господарювання. Проте зараз ситуація зовсім інша: велика кількість інфраструктурних об'єктів, які забезпечували енергопостачання та енергорозподіл зруйновано. Або вони працюють у ненормальному режимі", – зазначив експерт .

У зв'язку з цим, наголосив він, величезна кількість населених пунктів на сході та півночі України будуть не в змозі підготуватися до опалювального сезону. Тому що "зруйновані всі системи централізованого тепло - енерго-, газопостачання". "Вже сьогодні зрозуміло, що з новим опалювальним сезоном будуть найбільші проблеми у новітній історії України. За своєю глибиною вони навіть можуть перевершити ті, що були у другій половині 1990-х років, коли також були проблеми з постачанням енергоносіїв", – наголосив Рябцев. .

Втім, вихід, за його словами, є. Для того, щоб уникнути замерзання України взимку, влада має "надати місцевим органам самоврядування всі повноваження, зняти всі бюрократичні перепони, щоб кожен споживач міг підготуватися самостійно – наприклад, встановити індивідуальний тепловий пункт або забезпечити себе альтернативою газу".

Унікальні технології запорожців на експорт? Україна та Туреччина почнуть виробляти авіадвигуни

понеділок, 3 жовтень 2022, 7:12

Компанія Baykar дуже хоче отримати доступ до секретів українських двигунів для своїх безпідотників. Питання лише на яких умовах, щоб не вийшло як з китайцями - 'викачка технологій'. Україна та Туреччина спільно випускатимуть авіадвигуни. Про це у неділ...

Чи не час НБУ знижувати облікову ставку?

неділя, 2 жовтень 2022, 10:38

Про консолідацію монетарної та фіскальної політик. Максимально можлива макроекономічна стабільність була забезпечена в тому числі героїчними діями Національного банку України. Швидкий і відносно безболісний перехід від режиму традиційного інфляційного ...