Майбутній опалювальний сезон може стати найважчим для України у всій її новітній історії. Очікувані проблеми будуть найбільшими з часів другої половини 1990-х років. Головною причиною цього є сподівання уряду, що "все розсмокчеться саме собою", через що він "нічого не робить з цього приводу". Про це розповів в інтерв'ю Obozrevatel TV розповів експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев, передають Патріоти України.
Він наголосив: в умовах війни старі підходи уряду підготовки до опалювального сезону не працюватимуть. Зокрема, йдеться про забезпечення:
"Хоча ні до першого, ні до другого уряд стосунку не мав – оскільки цим займалися суб'єкти господарювання. Проте зараз ситуація зовсім інша: велика кількість інфраструктурних об'єктів, які забезпечували енергопостачання та енергорозподіл зруйновано. Або вони працюють у ненормальному режимі", – зазначив експерт .
У зв'язку з цим, наголосив він, величезна кількість населених пунктів на сході та півночі України будуть не в змозі підготуватися до опалювального сезону. Тому що "зруйновані всі системи централізованого тепло - енерго-, газопостачання". "Вже сьогодні зрозуміло, що з новим опалювальним сезоном будуть найбільші проблеми у новітній історії України. За своєю глибиною вони навіть можуть перевершити ті, що були у другій половині 1990-х років, коли також були проблеми з постачанням енергоносіїв", – наголосив Рябцев. .
Втім, вихід, за його словами, є. Для того, щоб уникнути замерзання України взимку, влада має "надати місцевим органам самоврядування всі повноваження, зняти всі бюрократичні перепони, щоб кожен споживач міг підготуватися самостійно – наприклад, встановити індивідуальний тепловий пункт або забезпечити себе альтернативою газу".
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...