Щоб закрити дірку в бюджеті на 500 млрд грн, влада урізатиме деякі бюджетні витрати, які фінансуються коштом міжнародної допомоги. Однак через те, що ці гроші країна не може використовувати для військових цілей, отримати в такий спосіб велику суму не вийде, а тому підвищення податків не уникнути. Про це OBOZ.UA розповів нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк. Він зазначив: йдеться навіть не про десятки мільярдів гривень, передають Патріоти України.
"Відверто говорячи, там не так багато, що можна зрізати все в бюджеті. Це не десятки мільярдів, ми теж будемо це робити, просто не очікуємо, що це буде велика сума", – йдеться в повідомленні.
При цьому він наголосив: водночас Україна недоотримує серйозні гроші через функціонування нелегальних ринків – насамперед тютюну й алкоголю. Зокрема, на них, за даними міжнародних аналітиків, припадає 10 млрд грн втрачених коштів.
"Ну, і митниця – 50-100 (млрд грн. – Ред.) можемо рахувати. Яка насправді сума? Мені здається, це не дуже, чесно кажучи, важливо, тому що, добре, якби був мільярд, який вкрали в армії, – мені здається, це овердофіга (сленг. "дуже багато". – Ред.). А якщо це в 100 або в 150 разів більше, це така ж проблема, просто в декілька сотень разів більша", – пояснив нардеп.
Утім, резюмував він, на його думку, Україна зможе знайти потрібні їй кошти. І "ніхто не допустить ситуації, щоб військовим не вистачило грошей".
Усім українцям кардинально підвищать податки
Нагадаємо, Кабмін затвердив для подальшого розгляду у Верховній Раді законопроєкт щодо підвищення податків. Зокрема, документ передбачає:
Військовий збір хочуть запровадити і на нерухомість. Платитимуть продавці – по 5% доходу від реалізації одного об'єкта протягом року.
У разі ж придбання легкових автомобілів, що підлягають першій державній реєстрації України, тобто нових авто "з салону" та вперше ввезених з-за кордону, доведеться заплатити 15% від вартості машини. Це стосуватиметься як фізичних осіб, так і підприємств, установ та організацій. Винятком стануть лише випадки забезпечення легковими автомобілями осіб з інвалідністю.
Остаточне рішення ухвалюватиме вже парламент, і там обіцяють, що це станеться вже скоро. Загалом до держбюджету планують залучити 140 млрд грн.
Окрім того, в Україні збільшили витрати на оборону у 2024 році на 495,3 млрд грн, зокрема на оплату праці, військову техніку та будівництво фортифікаційних споруд. Для покриття додаткових видатків планується збільшити доходи бюджету на 214,5 млрд грн і фінансування за борговими операціями на 220 млрд грн.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...