Деяким категоріям переселенців в Україні припинять виплачувати матеріальну допомогу. Наразі, згідно з політикою держави, виплачується 2 000 гривень на місяць на дорослого та 3 000 грн на утримання дитини чи особи з інвалідністю. Формат виплат планують змінити, а допомогу зробити адресною. Причиною цьому є брак держави грошових коштів. Про це заявила міністр соціальної політики Оксана Жолнович, передають Патріоти України.
В ефірі Українського радіо вона розповіла про те, що деякі люди отримують таку допомогу вже рік. Можливо, їх слід було б працевлаштувати. У такій ситуації більш логічним було б організувати адресні виплати.
"Є люди, які вже цілий рік отримують таку допомогу. І є варіант - можливо, таким людям допомогти реінтегруватися в громаду, знайти роботу, підтримати їх, щоб вивести в економічну самостійність. Напевно, логічніше дивитися з урахуванням адресності, тому що сьогодні ми платимо всім і ми не перевіряємо — а може людина вже працює, а може вона взагалі вже працювала. Все-таки, якщо ти рік працював, то якусь подушку відносної стабільності собі забезпечив", - вважає Жолнович.
За словами міністра, грошей, які закладено в державний бюджет країни на забезпечення даних виплат, до кінця року може не вистачити, оскільки число переселенців зростає. Тому кошти планують виплачувати адресно і направити їх на потреби тих, хто найбільше потребує допомоги.
"Варто було б направити ці гроші на нових людей, які переміщаються, або на тих, кому важче, або на тих, хто з інвалідністю. Я думаю, ми будемо думати про адресність. І спільноти внутрішньо переміщених осіб розуміють, що немає сенсу все життя платити — погано такий статус за людиною закріплювати, тому що вона повиннна ставати повноцінним членом громади, жити, як всі. Не треба нам стигматизувати людей", - підкреслила Оксана Жолнович.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...