Деяким категоріям переселенців в Україні припинять виплачувати матеріальну допомогу. Наразі, згідно з політикою держави, виплачується 2 000 гривень на місяць на дорослого та 3 000 грн на утримання дитини чи особи з інвалідністю. Формат виплат планують змінити, а допомогу зробити адресною. Причиною цьому є брак держави грошових коштів. Про це заявила міністр соціальної політики Оксана Жолнович, передають Патріоти України.
В ефірі Українського радіо вона розповіла про те, що деякі люди отримують таку допомогу вже рік. Можливо, їх слід було б працевлаштувати. У такій ситуації більш логічним було б організувати адресні виплати.
"Є люди, які вже цілий рік отримують таку допомогу. І є варіант - можливо, таким людям допомогти реінтегруватися в громаду, знайти роботу, підтримати їх, щоб вивести в економічну самостійність. Напевно, логічніше дивитися з урахуванням адресності, тому що сьогодні ми платимо всім і ми не перевіряємо — а може людина вже працює, а може вона взагалі вже працювала. Все-таки, якщо ти рік працював, то якусь подушку відносної стабільності собі забезпечив", - вважає Жолнович.
За словами міністра, грошей, які закладено в державний бюджет країни на забезпечення даних виплат, до кінця року може не вистачити, оскільки число переселенців зростає. Тому кошти планують виплачувати адресно і направити їх на потреби тих, хто найбільше потребує допомоги.
"Варто було б направити ці гроші на нових людей, які переміщаються, або на тих, кому важче, або на тих, хто з інвалідністю. Я думаю, ми будемо думати про адресність. І спільноти внутрішньо переміщених осіб розуміють, що немає сенсу все життя платити — погано такий статус за людиною закріплювати, тому що вона повиннна ставати повноцінним членом громади, жити, як всі. Не треба нам стигматизувати людей", - підкреслила Оксана Жолнович.
Ціни на продукти в Україні у 2024 році зросли на 20%, головним чином через інфляцію, подорожчання енергоносіїв та вплив війни. У 2025 році ця тенденція продовжиться, зокрема хліб може дорожчати на 1,5-2% щомісяця, що сумарно дасть понад 20% річного зро...
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....