В Україні готується масовий розпродаж активів банків: Що буде із вкладами громадян

В Україні виставлено на продаж активи відразу дев'ятьох банків. Усе планують розпродати упродовж цього тижня. Стало відомо, що буде із вкладами громадян, які зберігали свої гроші у цих банках, передають Патріоти України.

Інформацію про масовий розпродаж банківських активів опублікував Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Отже, у повідомленні йдеться, що на продаж виставлено активи дев'ятьох банків на загальну суму 5,9 млрд гривень. Левову частку від цієї суми (5 716,0 млн грн) становлять права вимоги за кредитами. Тобто фактично ФГВФО продає колекторам кредити, які заборгували цим банкам позичальники. Ще 137,5 млн грн – це вартість нерухомого майна, яке належить цим банкам. Крім того, виставлена також на продаж дебіторська заборгованість перед банками на суму 34,2 млн грн.

ФГВФО також повідомляє, що виручені кошти підуть на погашення боргів перед кредиторами цих банків. Тобто, фактично на погашення того, що банки мали віддати їхнім вкладникам. На продаж виставлені активи таких банків:

  • ПАТ "Промінвестбанк" – на загальну суму 2 311,6 млн грн;
  • АТ "Банк "Фінанси та кредит" – зі стартовою ціною 2 108,7 млн грн;
  • АТ "Мегабанк" – на загальну суму 1 231,2 млн грн;
  • АТ "Банк Січ" – на загальну суму 117,2 млн грн;
  • АТ "Місто Банк" – на загальну суму 67,1 млн грн;
  • АТ "АКБ "Аркада"– із початковою ціною 26,9 млн грн;
  • АТ "МР Банк" – на загальну суму 22,6 млн грн;
  • АТ "Дельта Банк" – зі стартовою ціною 1,7 млн грн;
  • ПАТ "АКБ "Капітал" – зі стартовою ціною 0,6 млн грн.

Українці переплачують за газ: У чому проблема і як її вирішити

середа, 4 жовтень 2023, 18:22

У газопостачальній компанії "Нафтогаз України", клієнтами якої є майже 98% населення країни, розповіли, чому деяким побутовим клієнтам іноді можуть надіслати платіжку із "зайвими кубометрами". Щоб розібратися в цьому питанні, компанія розглянула інформ...

Українських біженців у Польщі ретельно перевіряють: Хто може втратити виплати

середа, 4 жовтень 2023, 17:26

Українські сім'ї у Польщі мають право на отримання допомоги у розмірі 500 злотих (близько 4,1 тис. грн) на кожну дитину. Однак, при цьому українців перевіряють на законність отримання коштів. Найчастіше виплати забирають у тих, хто виїхав із країни, ал...