В Україні спостерігається дефіцит спеціалістів у вузькоспеціалізованих галузях, особливо у сфері комунікацій, діджиталу, маркетингу та інженерії для оборонного комплексу. Така ситуація пов'язана з відтоком кадрів за кордон, окупацією територій та підвищеними потребами в оборонній сфері. Про це розповів засновник й керівник рекрутингової агенції Владислав Грезєв на брифінгу, передають Патріоти України.
Незважаючи на поступове відновлення ринку вакансій після пандемії та початку повномасштабної війни, баланс між попитом і пропозицією значно змістився.
Деякі сфери потребують спеціалістів більш, ніж будь-коли раніше, особливо через низку факторів, зокрема міграцію працездатного населення та посилення потреб в оборонній сфері. Грезєв пояснив, що ринок праці в Україні сьогодні стикається із структурними проблемами, обумовленими як внутрішніми, так і зовнішніми факторами:
Грезєв зазначає, що особливо гостра нестача кадрів спостерігається у деяких сферах. А саме:
Після початку повномасштабного вторгнення кількість вакансій на ринку праці відновилася, однак попит на багатьох фахівців зростає значно швидше, ніж пропозиція. Це призводить до того, що конкуренція за деякі посади стає мінімальною, що вигідно для кваліфікованих кандидатів, але створює серйозні труднощі для роботодавців.
На тлі нестачі кадрів роботодавці починають пропонувати більше можливостей для професійного зростання та навчання, щоб залучити спеціалістів. Також зростає попит на дистанційні формати роботи, що дозволяє наймати співробітників із інших регіонів або навіть країн. Однак експерти прогнозують, що дефіцит у вузькоспеціалізованих і технічних галузях збережеться ще довгий час, оскільки відновити кадровий потенціал в умовах війни непросто.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...