Через аномальну спеку та посуху врожайність овочів на півдні України знизилася на понад 30%, що призведе до збереження високих цін на овочі, зокрема "борщового набору". Зростання витрат на електроенергію та логістику додатково впливатиме на ціноутворення , тому зниження вартості найближчим часом не очікується,, передають Патріоти України.
Про це пишуть аналітики EastFruit. Ситуація в Миколаївській області, яка є важливим регіоном для вирощування овочів, стала однією з найскладніших.
За словами Юрія Кормишкіна, голови групи компаній ТОВ "СП "ПАЕК", які займаються виробництвом овочевої продукції на півдні України, зниження врожайності становило в середньому понад 30%. Для окремих культур, таких як капуста, втрата врожаю досягла 45-50%.
Посуха зачепила не лише ранній урожай, але й літні посіви, що спричинило додаткові втрати. Так, середньопізня капуста постраждала особливо сильно, і підприємство втратило близько чверті врожаю через несприятливі погодні умови.
Висаджена в липні розсада не змогла прижитися через високу температуру повітря, що зробило неможливим нормальний розвиток рослин. Подібна ситуація спостерігається і в інших регіонах півдня України, де кліматичні зміни найбільш відчутні.
Зменшення врожайності овочів безпосередньо вплине на економічну ситуацію як для аграріїв, так і для споживачів. Згідно з оцінками експертів, ціни на овочі, зокрема на так званий "борщовий набір" (картопля, морква, капуста, цибуля), залишаться високими, і сподіватися на зниження не варто. Це пояснюється декількома факторами:
Враховуючи загальну економічну ситуацію та вплив несприятливих погодних умов, експерти радять споживачам заздалегідь подбати про запаси овочів на зиму. Як зазначив Юрій Кормишкін, на зниження цін на овочі найближчим часом розраховувати не варто, тому закупівля продукції вже зараз може бути вигідною стратегією для тих, хто має можливість зберігати овочі.
Незважаючи на складну ситуацію, аграрії Миколаївської області продовжують збільшувати площі під овочеві культури. За даними департаменту агропромислового комплексу Миколаївської обласної військової адміністрації, у 2024 році площі під овочами досягли понад 30 тисяч гектарів. Половина з них зайнята картоплею, а також іншими популярними овочами, такими як помідори, огірки та кабачки.
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...